رئیس اداره راه و شهرسازی اهر خبر داد:
احداث 887 واحد طرح مسکن ملی در اهر
احداث 887 واحد طرح مسکن ملی در اهر

1399/07/19

رئیس اداره راه و شهرسازی اهر از ثبت‌نام ۱۶۵۰ متقاضی در طرح اقدام ملی مسکن در این شهرستان خبر داد، گفت: ۸۸۷ واحد طرح اقدام ملی مسکن در این شهرستان احداث می‌شود.
به گزارش اخبار ساختمان، علی سلطانی در این رابطه با اشاره به اجرای طرح اقدام ملی مسکن در شهرستان اهر، اظهار کرد: از زمان شروع ثبت‌نام در طرح اقدام ملی مسکن ۱۶۵۰ متقاضی در شهرستان اهر در طرح اقدام ملی مسکن طی سه مرحله جداگانه ثبت‌نام کرده‌اند.

وی افزود: بعد از بررسی صلاحیت و شناسایی افراد حائز شرایط، از مجموع ۱۶۵۰ متقاضی، ۶۰۱ متقاضی حائز شرایط در طرح اقدام ملی مسکن در شهرستان اهر شناسایی شدند و ۸۴۸ متقاضی فاقد شرایط شناخته شدند یعنی پس از انجام استعلامات از ادارات ذی‌ربط، این افراد دارای مالکیت مسکن هستند.

وی با بیان این‌که سهمیه شهرستان اهر در طرح اقدام ملی مسکن در مرحله نخست ۸۸۷ واحد مسکونی است، گفت: تاکنون طی اقدامات و بازدیدهای انجام شده، زمین موردنیاز برای ساخت طرح اقدام ملی مسکن در حدود نزدیک به ۱۵۰۰۰ مترمربع در شهرک شیخ شهاب‌الدین اهری شناسایی و جهت ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی برای افرادی که فاقد مسکن هستند به ستاد اجرایی فرمان امام راحل (ره) واگذار می‌شود.

رئیس اداره راه و شهرسازی اهر ادامه داد: متقاضیان واجد شرایط در طرح اقدام ملی مسکن تا ۲۴ مهرماه فرصت دارند تا پرونده خود را تکمیل کنند و آن دسته از متقاضیانی که تاکنون اقدام به بارگذاری و تکمیل مدارک در سامانه طرح اقدام ملی مسکن نکرده‌اند و یا مدارک بارگذاری شده دارای مغایرت، می‌توانند به اداره پست اهر مراجعه کنند.

وی تاکید کرد: متقاضیان واجد شرایط در طرح اقدام ملی مسکن در شهرستان اهر که شماره حساب دریافت کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به بانک مسکن، سهم خود را برای واحد مسکونی که حدود ۴۰ میلیون تومان است، واریز کنند؛ درصورتی که مراحل اداری و تکمیل پرونده تا ۲۴ مهرماه به اتمام رسیده باشد، جزو ثبت‌نام کنندگان در طرح اقدام ملی مسکن محسوب می‌شوند و در غیر این صورت نام آن‌ها از سامانه حذف و افراد جدید جایگزین می‌شوند.

به نقل از اداره ارتباطات واطلاع رسانی اداره کل راه وشهرسازی استان، وی در پاسخ به این‌که آیا واحدهای مسکونی در طرح اقدام ملی مسکن صرفاً به افراد فاقد مسکن مستقل واگذار می‌شود، گفت: خانوارهای فاقد مسکن که حداقل پنج سال در شهرستان سکونت داشته و تا به حال از تسهیلات مسکن استفاده نکرده باشند، جزو افراد واجد شرایط در طرح اقدام ملی مسکن محسوب می‌شوند.

ایسنا
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman