مدیر کل راه و شهرسازی استان گلستان خبر داد:
افزایش سقف تسهیلات بافت های فرسوده
افزایش سقف تسهیلات بافت های فرسوده

1398/11/29

مدیر کل راه و شهرسازی استان گلستان از افزایش سقف تسهیلات مشارکت مدنی (دوران ساخت) در بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری از محل قراداد عاملیت فی مابین شرکت باز آفرینی شهری ایران و بانک مسکن برای اشخاص حقیقی و حقوقی خبر داد.
به گزارش اخبار ساختمان، حسین محبوبی، مدیر کل راه و شهرسازی استان گلستان گفت: این افزایش وام بر اثر تعاملات صورت گرفته فی مابین شرکت باز آفرینی شهری ایران و بانک مسکن است که در مرکز استان‌ها (به غیر از تهران و کلان شهرها) و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت تا سقف هر واحد ۱۴۰ میلیون تومان و سایر شهرها استان تا سقف ۱۳۰ میلیون تومان برای هر واحد است.

وی افزود: در این نوع تسهیلات ترکیبی نرخ سود دوران مشارکت مدنی از محل قرار داد عاملیت ۹ درصد از محل تسهیلات بدون سپرده ۱۸ درصد و از محل اوارق گواهی حق تقدم ۱۶ درصد پیش بینی شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: محدودیتی برای درخواست کنندگان پیش بینی نشده و به جهت تسریع و تسهیل ترتیبی اتخاذ شده تا مشارکت کننده (سازنده) نیز بتواند با اخذ وکالت نامه و انجام سایر تشریفات قانونی مربوطه به جای مالک یا مالکین از این تسهیلات بهرمند شود. در ضمن در شرایط جدید بررسی شرایط اعتباری مالک یا مالکین نیز حذف شده است .

محبوبی تصریع کرد: علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با مراجعه به ساختمان شماره ۲ اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان واقع درگرگان، خ ملاقاتی. حوزه معاونت مسکن و ساختمان و در شهرستان های استان به ادارات راه و شهرسازی مراجعه و اطلاعات تکمیلی را دریافت کنند.

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman