سرپرست مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری کرمان خواستار همکاری دهیاران؛
لزوم جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز
لزوم جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز

1398/03/21

سرپرست مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری کرمان خواستار همکاری دهیاران در زمینه جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز شد.
به گزارش اخبار ساختمان، محمدرضا عسکری در جلسه‌ای که با حضور دهیاران روستاهای حاشیه شهر کرمان و مسئولان واحد اجراییات مناطق چهارگانه شهرداری کرمان برگزار شد؛ هدف از برگزاری این جلسه را تبادل تجربه، برقراری تعامل و ارتباط بیشتر ذکر کرد و گفت: در این جلسه به دنبال ارائه راهکارهای اصولی در جهت برطرف کردن مشکلات مشترک بین دهیاری‌ها و شهرداری کرمان هستیم.

وی داشتن نیروی قوی و ضوابط و احکام قانونی را لازمه کار اجراییات دانست و افزود: با توجه به فراگیر شدن معضل حاشیه نشینی در شهرها، باید بتوانیم با همکاری دهیاری‌ها راه تخلف را مسدود و از تکرار آن جلوگیری کنیم.

عسکری با اشاره به اینکه پلیس ساختمان شرح وظایفی دارد؛ تصریح کرد: باید تداخل کاری پلیس ساختمان دهیاری‌ها و شهرداری را حذف و با هماهنگی یکدیگر، از ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه جلوگیری کنیم.

سرپرست مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری کرمان، استفاده از راهکارهای قانونی را لازم برشمرد و گفت: با اشراف کامل به راهکارهای قانونی و هماهنگی با دستگاه قضا می‌توان کاری از پیش برد.

عسکری پیشگیری از تخلفات را اولویت کاری ذکر کرد و افزود: مردمی که در حاشیه اطراف شهر کرمان مستقرمی شوند؛ اغلب از روستاها مهاجرت می‌کنند و با ضوابط شهر و وظایف شهروندی آشنا نیستند.

وی افزود: مردمی که در روستاهای نزدیک به شهر زندگی می‌کنند موظف هستند ضوابط قانونی در موضوعاتی چون سد معبر، ساخت و ساز، رعایت نظم و حفظ محیط زیست که همواره جزء قوانین شهروندی است را رعایت کنند.

سرپرست مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری کرمان بر آموزش مردم روستاهای ساکن در حاشیه شهر کرمان، تاکید کرد و گفت: مناطقی که دهیاری و شهرداری با یکدیگر تلفیق می‌شوند باید به اطلاع مردم رسانده شود تا در مورد ضوابط ساخت وساز با دقت عمل کنند.

وی ادامه داد: ساماندهی سیما و منظر شهری در دهیاری‌ها و به خصوص در مکان‌هایی که در معرض دید و مرز مشترک شهری و روستایی است حائز اهمیت بوده بنابراین از دهیاران می‌خواهیم به ساماندهی تابلوهای این مناطق توجه کنند.

سرپرست مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری کرمان جمع آوری به موقع زباله‌ها و خاک و نخاله‌های ساختمانی را بسیار مهم دانست و گفت: تبعات کم کاری دراین زمینه به شهر نیز سرایت می‌کند؛ بنابراین از دهیاران می‌خواهیم دراین موارد دقت بیشتری داشته باشند.

عسکری همچنین در خصوص مشکلات مشترک شهرداری کرمان با دهیاری‌های حاشیه این شهر مانند سگ‌های ولگرد گفت: با توجه به اینکه سگ‌های ولگرد در شب از حاشیه به مرکز شهر می آیند یکی از راههای رفع این مشکل، شناسایی کانون‌های تجمعی و محل اختفای آنان در مناطق حاشیه به خصوص روستاهای اطراف است که در این رابطه از دهیاری‌ها می‌خواهیم با ما همکاری کنند.

وی گفت: تمامی اقدامات این مدیریت در چارچوب ضوابط قانونی است وما قصد ایجاد تنش با مردم را نداریم و در سال جاری با هماهنگی و همکاری دهیاران می‌خواهیم به طور جدی‌تری از ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه شهر جلوگیری کنیم.

مهر

برچسب ها:

ساخت ،شهرداری ،دهیاری 
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman