مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان خبر داد:
آغاز ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن از فردا
آغاز ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن از فردا

1398/08/27

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان گفت: همدان در بین ۱۰ استان اول کشور برای طرح «اقدام ملی مسکن» است که در مرحله اول ثبت نام از فردا سه شنبه در همدان اجرایی می‌شود.
به گزارش اخبار ساختمان، حسن ربانی ارشد گفت: به علت ترافیک بالا ثبت نام مسکن در ۳ استان مرحله نخست هنوز به اتمام نرسیده و قرار است سایت ثبت نام برای مردم همدان از ۳ شنبه فعال شود.

ربانی‌ارشد عنوان کرد: بر اساس اولویت‌بندی، متقاضیان همدانی از سه شنبه هفته جاری می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی این طرح، در صورت باز بودن سایت درخواست خود را برای خرید خانه ثبت کنند.

وی اضافه کرد: ثبت نام مرحله نخست طرح اقدام ملی و تولید مسکن در ۱۰ استان سیستان و بلوچستان، همدان، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، قم، یزد، چهارمحال و بختیاری، کردستان و گلستان انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی www.tem.mrud.ir شرط‌های نام‌نویسی در این طرح را مطالعه و اقدام به ثبت نام و بارگذاری مدارک خود کنند.

وی ادامه داد: متاهل بودن، نداشتن خانه توسط خود و همسر، خانه اولی بودن، ۵ سال سکونت در شهر مورد نظر و سبز بودن فرم «ج» آن‌ها (استفاده نکردن از تسهیلات، امکانات دولتی و یارانه‌های ارگان‌های دولتی) از شرط‌های لازم ثبت‌نام متقاضیان در این طرح است.

مدیرکل راه و شهرسازی همدان با اشاره به اینکه برخی شهرهای استان همدان ممکن است متقاضیان زیادی برای این طرح نداشته باشند، تاکید کرد: با توجه به اینکه چندروزی در ثبت نام تاخیر افتاد توانستیم ظرفیت هایی را اضافه کنیم.

وی با بیان اینکه مقداری زمین در همدان شناسایی و معرفی شده است، گفت: این ظرفیت در سامانه اعمال و ظرفیت شهر همدان افزایش یافت.

وی اضافه کرد: پس از پایان مرحله نخست نام‌نویسی، آمار اولیه تعداد ثبت‌نام کنندگان مشخص و با توجه به نیاز، تعداد سهمیه‌های هر شهر کاهش یا افزایش داده می‌شود.

وی گفت: در این طرح زمین به صورت فروش اقساطی و یا فروش ۹۹ ساله به متقاضیان واگذار می‌شود و هزینه ساخت را هم بر اساس قیمت تمام شده باید پرداخت کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی همدان ادامه داد: به متقاضیان هر یک از واحدهای مسکونی این طرح بین ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات ۱۲ ساله با سود ۱۸ درصد واگذار می‌شود.

وی اظهار داشت: در طرح اقدام ملی و تولید مسکن شهر همدان، خانه‌های مسکونی در شهرک شهید مدنی و شهرک شهید بهشتی ساخته می‌شود.

مهر

برچسب ها:

طرح اقدام ملی ،مسکن 
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman