مسکن ملی در اردبیل جانمایی شد
مسکن ملی در اردبیل جانمایی شد

1398/08/27

مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده در سه منطقه شهر اردبیل مسکن در قالب طرح اقدام ملی احداث و در اختیار نیازمندان قرار می‌گیرد.
به گزارش اخبار ساختمان، شهرام باباخانی اظهار کرد: براساس آخرین آمار قرار است در شهرهای بالای 100 هزار نفر استان اردبیل 530 واحد و شهرهای زیر 100 هزار نفر نیز 638 واحد مسکن با تفاهمنامه وزارت راه و شهرسازی و سازمان ملی زمین و مسکن و کمک شرکت توسعه‌گران عمران ستاد عملیاتی و اجرایی شود.

مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل بیان کرد: در اردبیل 530 واحد مسکن احداث می‌شود که در مدت دو سال این واحدها احداث و تحویل متقاضیان خواهد شد و در شهرهای زیر 100 هزار نفر نیز با همکاری بنیاد مسکن احداث واحد مسکونی شروع خواهد شد.

باباخانی ادامه داد: قرار است در شهر اردبیل در شهرک اندیشه خیابان کارگر و همچنین داروپخش و تعدادی از پروژه‌ها نیز در شهر پارس‌آباد احداث و در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

وی افزود: متقاضیان مسکن از طریق سامانه کشوری می‌توانند ثبت نام را انجام دهند تا در صورت داشتن شرایط لازم واحدهای مسکونی احداث شده بر مبنای امتیازی که کسب می‌کنند در اختیار آنها قرار گیرد.

مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل در مورد قیمت تمام شده واحدها نیز گفت: واحدهای احداث شده با متراژ 90 متر و قیمت 250 میلیون تومان در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت که 100 میلیون تومان از طریق تسهیلات و مابقی نیز به عنوان آورده افراد محسوب می‌شود.

باباخانی تصریح کرد: هزینه‌ای از بابت زمین دریافت نخواهد شد و به مرور تا پایان امسال در استان‌های مختلف ساخت مسکن در قالب طرح اقدام ملی آغاز می‌شود که امیدواریم به زودی در استان اردبیل نیز مقدمات این کار شروع شود.

وی اظهار کرد: هفته آینده با سفر مسئولان سازمان ملی زمین و مسکن و شرکت توسعه‌گران عمران ستاد تفاهمنامه برای واگذاری زمین و احداث واحدها در استان اردبیل آغاز خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود تا دو سال آینده این واحدها تکمیل و به متقاضیان واگذار شود.

به گفته باباخانی در نشست اخیر وزارت راه و شهرسازی ابعاد جدیدی از طرح اقدام ملی مسکن تشریح شد و قرار بر این شد تا در قالب واگذاری زمین به متقاضیان به شکل 99 ساله به صورت نقد و اقساط احداث مسکن توسط پیمانکاران و سازندگان انجام شود.

ایسنا

برچسب ها:

طرح اقدام ملی ،مسکن 
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman