عضو کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد؛
تولید مسکن ۳۰ متری غیرکارشناسی است
تولید مسکن ۳۰ متری غیرکارشناسی است

1398/07/09

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: برنامه تولید مسکن ۳۰ متری مغایر با سیاست‌های کلی تولید مسکن در کشور است، زیرا این سیاست‌ها به تولید مسکن برای زندگی تأکید می‌کند، اما برنامه دولت به نوعی تولید خوابگاه برای افراد است.
به گزارش اخبار ساختمان، شادمهر کاظم زاده عضو کمیسیون عمران مجلس برنامه ریزی شهرداری تهران و وزارت راه و شهرسازی برای تولید مساکن ۳۰ متری در پایتخت را نامعقول و غیرکارشناسی دانست و گفت: به نظر من این رویکرد دولت و شهرداری پاک کردن صورت مسئله است و استراتژی مذکور دردی از مشکلات مردم در حوزه مسکن دوا نمی‌کند.

تولید مسکن ۳۰ متری مغایر با سیاست‌های کلی تولید مسکن در کشور است

نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر من برنامه جدید وزارت راه و شهرداری مغایر با سیاست‌های کلی تولید مسکن در کشور است، زیرا این سیاست‌ها به تولید مسکن برای زندگی تأکید می‌کند، اما برنامه وزارتخانه به نوعی تولید خوابگاه برای افراد است.

مغایرت پروژه تولید مسکن ۳۰ متری با سیاست‌های کلی جمعیتی

وی تصریح کرد: همچنین تولید مسکن ۳۰ متری مغایر سیاست‌های کلی جمعیتی در کشور است، زیرا این برنامه عملا افراد را به تجردگرایی و کاهش زاد و ولد تشویق می‌کند که این مسئله با توجه به ترکیب جمعیتی ایران اقدامی کاملا اشتباه محسوب می‌شود.

دولت باید نسبت به تولید مسکن ۵۰ تا ۹۰ متری اقدام کند

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: به نظر من وزارت راه و شهرسازی و شهرداری‌ها به جای هدر دادن منابع مالی و اتلاف وقت باید برنامه ریزی کلانی را برای تولید مسکن انجام دهند، به طور حتم تولید مسکن با متراژ بسیار بالا در دستور کار نباید باشد، بلکه رویکرد وزارتخانه باید در جهت تولید مسکن با متراژ ۵۰ تا ۹۰ متر قرار گیرد.

استراتژی تولید مسکن ۳۰ متری فاقد پیوست‌های فرهنگی و اجتماعی است

کاظم زاده افزود: استراتژی تولید مسکن ۳۰ متری فاقد پیوست‌های فرهنگی و اجتماعی است، از این رو وزارت راه و شهرسازی به عنوان متولی حوزه تولید مسکن باید تمام این پیوست‌های الزامی را رعایت کند.

تولید مسکن استیجاری مهم‌ترین اولویت شهرداری تهران

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: در شرایط کنونی بخش اعظمی از مردم به دلیل گرانی مسکن مجبور به اجاره نشینی هستند، حال شهرداری‌ها به ویژه مدیریت شهری تهران به جای پیگیری طرح‌هایی مانند تولید مسکن ۳۰ متری، باید در راستای تولید مسکن استیجاری اقدام کند.

میزان
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman