ادامه روند صعودی قیمت مسکن در دبی
ادامه روند صعودی قیمت مسکن در دبی

1400/07/20

به گفته شرکت سرمایه گذاری و خدمات املاک و مستغلات سی‌بی‌آرای CBRE، قیمت املاک مسکونی در دبی به طور متوسط در هشت ماه اول سال جاری میلادی ۴.۴ درصد افزایش یافته که بالاترین رشد سالانه را از فوریه ۲۰۱۵ نشان می دهد.
به گزارش اخبار ساختمان، این شرکت در گزارش خود از بازار در سه ماهه سوم سال جاری میلادی که روز پنجشنبه منتشر شد، اعلام کرد که میانگین قیمت آپارتمان ها ۲.۵ درصد و متوسط قیمت خانه های ویلایی ۱۷.۹ درصد افزایش یافته است.

به گفته شرکت سی‌بی‌آرای CBRE، اجاره ها همچنان در حال کاهش است و به طور متوسط ۲.۷ درصد در ۱۲ ماه منتهی به اوت ۲۰۲۱ کاهش یافته است.

قیمت مسکن در دبی بیشترین رشد سالانه را از فوریه 2015 ثبت کرد

بر اساس این گزارش، اجاره آپارتمان در دبی در مدت مشابه ۵.۲ درصد کاهش یافته و متوسط اجاره خانه ویلایی ۱۵.۵ درصد افزایش یافته است.

تیمور خان، سرپرست تحقیقات منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا در شرکت CBRE گفت: تمایلات بازار، تقریباً در تمام بخش های املاک در امارات متحده عربی در طول سال بهبود یافته است، که به نوبه خود سطوح فعالیت را تقویت می کند. اگرچه هنوز بادهای مخالف وجود دارد که عملکرد را کاهش می دهد ولی ما انتظار داریم که عملکرد قیمت در آینده نه چندان دور بهبود یابد.

بازار املاک امارات متحده عربی که به دلیل کاهش سه ساله قیمت نفت در سال ۲۰۱۴ و نگرانی های مازاد بر عرضه با رکود مواجه شد، با توجه به این که مردم به خانه های بزرگتر و یادگیری از راه دور درپی بحران کرونا روی آوردند، علائم بهبودی را نشان می دهد.

اقدامات حمایتی اقتصادی و ابتکارات دولت امارات مانند مجوز اقامت برای بازنشستگان و کارگران دورکار و گسترش برنامه ویزای طلایی ۱۰ ساله نیز به بهبود تمایلات بازار کمک کرده است.

تسنیم

برچسب ها:

قیمت مسکن ،دبی 
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman