مناطق ارزان قیمت پایتخت کجاست؟
مناطق ارزان قیمت پایتخت کجاست؟

1400/06/25

معامله کوچک متراژها در بین فایل‌های موجود مناطق شهری ۴، ۵، ۷، ۱۰، ۸، ۱۳و ۱۴ که از بازه قیمتی بین ۷۰۰ میلیون تومان تا محدوده یک میلیارد تومان قیمت دارند، رونق بیشتری از سایر املاک در بازار نسبتا راکد این روزها دارد. هرچند در مناطق ۴ و ۵ که قیمت املاک در این مناطق متوسط ارزیابی می‌شود، غالبا فایل‌های کهنسال و املاک قدیمی در بازه یک میلیاردی مشاهده و معامله می‌شوند.
به گزارش اخبار ساختمان، به نظر می‌رسد با کاهش قدرت خرید متقاضیان مصرفی و همچنین آن دسته از «تبدیل به احسنی ها» که موفق به فروش ملک خود نشده‌اند، این واحد‌های کوچک می‌تواند پناهگاه سرمایه‌های تا یک میلیارد تومان باشد. بیشتر این دسته از خریداران ملک با متلاطم شدن بازارهای موازی و احتمال افت و خیز قیمت دلار ناشی از اخبار پیرامون احیای دوباره برجام یا طولانی شدن مذاکرات، خریدن ملکی کوچک که البته متناسب با نیاز مصرفی خودشان نیست را به سپرده‌گذاری بانکی ترجیح داده‌اند.

یکی از واسطه‌های ملکی در این باره توضیح می‌دهد که در حال حاضر تنها فرصت خرید با «سرمایه‌های کوچک» فراهم است، چراکه مالکان بزرگ متراژها همچنان احتمال افزایش بیشتر قیمت‌ها را می‌دهند و بعضا ارقامی به اصطلاح پرت پیشنهاد می‌کنند که از بودجه متقاضیان مصرفی بزرگ‌تر است.

در این میان اما تنها 7 منطقه از 22 منطقه شهری تهران پاسخگوی نیاز سرمایه‌های زیر یک میلیارد تومان است و رصد فایل‌های ارائه شده در وب‌سایت‌های بازاریابی ملکی نشان می‌دهد سازندگان در سه دهه اخیر در این مناطق واحدهایی با متراژ کوچک بین 25 تا 60 متر مربع ساخته‌اند.

جست‌وجوی حدود 2 هزار فایل فروش املاک زیر یک میلیارد تومان در شهر تهران شاهد این مدعاست. نکته مهم دیگری که از این جست‌وجو حاصل می‌شود، کمینه قیمت حدود 20 میلیون تومانی برای هر متر مربع است و نشان‌دهنده آن است که کف قیمت املاک حتی در جنوبی‌ترین نقاط شهر تنها 30 درصد با میانگین قیمت کل شهر فاصله دارد.

دنیای اقتصاد

برچسب ها:

قیمت مسکن 
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman