خسارت زلزله به 42 روستا در خراسان رضوی
خسارت زلزله به 42 روستا در خراسان رضوی

1400/06/23

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: براثر زلزله ۵/۲ ریشتری و ۳۵ پس‌لرزه آن در قوچان به منازل مسکونی ۴۲ روستای این شهرستان خسارت وارد کرد و در حال حاضر نیز کارشناسان در حال برآورد میزان ریالی این خسارت‌ها هستند.
به گزارش اخبار ساختمان، محسن نجات در ادامه گفت: براثر زلزله ۵/۲ ریشتری و ۳۵ پس‌لرزه آن در قوچان به منازل مسکونی ۴۲ روستای این شهرستان خسارت وارد کرد و در حال حاضر نیز کارشناسان در حال برآورد میزان ریالی این خسارت‌ها هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی افزود: ۳۵ روستا در بخش مرکزی و هفت روستا در بخش آبکوه در جریان زمین‌لرزه قوچان دچار خسارت شدند که عمده این خسارت‌ها مربوط به ترک دیوار و سقف، ریزش گچ و در برخی موارد به دلیل فرسوده بودن بافت روستایی تخریب دیوار بود.

وی بابیان اینکه کارشناسان بنیاد مسکن در قالب اکیپ‌های مختلف از صبح امروز مشغول برآورد خسارت‌های ناشی از این زلزله هستند، ابراز کرد: هم‌اکنون جلسه شورای مدیریت بحران قوچان به ریاست فرماندار این شهرستان در حال برگزاری و جمع‌بندی میزان خسارت است.

نجات با اشاره به بازدیدش از روستای دیزادیز که بیشترین میزان خسارت را متحمل شده است، بیان کرد: با توجه به بافت فرسوده روستا، عمده خسارت‌ها به ساختمان منازل مسکونی و واحدهای نگهداری دام‌ها بوده است و خوشبختانه خسارت جانی نداشتیم.

وی اذعان کرد: پس از وقوع زمین‌لرزه ۵/۲ ریشتری در ساعت ۸ و ۳۲ دقیقه صبح امروز تا ساعت ۱۹ تعداد ۳۵ پس‌لرزه اتفاق افتاده که بزرگ‌ترین آن سه و نیم ریشتر بوده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی یادآور شد: تا ۲۴ ساعت پس از زلزله احتمال وقوع پس‌لرزه نیز وجود دارد.

فارس

برچسب ها:

زلزله ،قوچان 
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman