نائب رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی خراسان‌جنوبی تشریح کرد:
مشکلات ورود کارخانه‌های سیمان به بورس
مشکلات ورود کارخانه‌های سیمان به بورس

1400/05/02

نائب رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی خراسان‌جنوبی گفت: ورود کارخانه‌های سیمان خراسان جنوبی به بازار بورس به واسطه عرضه سیمان با قیمت بالا و خرید شرکت‌های عمده به نفع خریدار داخل استان نیست.
به گزارش اخبار ساختمان، جلیل چاجی اظهار کرد: ممکن است مسائل مرتبط با کاهش مصرف برق کارخانه‌های سیمان در برخی از استان‌ها زمینه افزایش قیمت را به وجود آورده باشد ولی در داخل خراسان‌جنوبی به واسطه وجود دو کارخانه سیمان این اتفاق خوشبختانه رخ نداده است.

نائب رئیس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی خراسان‌جنوبی بیان کرد: در گذشته این مسئله مطرح بود که مصالح ساختمانی تولید داخل خراسان‌جنوبی به واسطه اختلاف قیمت به استان‌های دیگر برده می شود و این موضوع یکی از دلایل کمبود در داخل استان است ولی در حال حاضر به واسطه افزایش قیمت کرایه این موضوع توجیه اقتصادی ندارد.

چاجی با اشاره به اینکه یکی از دو کارخانه تولید سیمان در خراسان‌جنوبی وارد بازار بورس شده است، افزود: این موضوع به واسطه عرضه سیمان با قیمت بالا و خرید توسط شرکت‌های عمده در نهایت به نفع خریدار داخل استان نیست ولی کارخانه‌ها از این قصه سود خواهند داشت.

وی با بیان اینکه هر کیسه سیمان در خراسان‌جنوبی بین ۳۳ تا ۳۵ هزار تومان به فروش می‌رسد، یادآور شد: خوشبخانه در استان از نظر عرضه سیمان و سایر مصالح ساختمانی هیچگونه کمبودی وجود ندارد.

نائب رئیس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی خراسان‌جنوبی گفت: اگر ساخت و سازهای طرح ملی مسکن در خراسان‌جنوبی آغاز شود بی شک موجب رونق بازار مصالح ساختمانی در استان می‌شود ولی هنوز تأثیری نداشته است.

بازار
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman