الحاق ۶۰ هکتار زمین به شهر همدان؛
اقدامی برای حل مشکل مسکن ملی همدان
اقدامی برای حل مشکل مسکن ملی همدان

1400/04/29

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان همدان از دریافت مجوز الحاق ۶۰ هکتار زمین به شهر همدان برای حل مشکل کمبود زمین در طرح اقدام ملی مسکن خبر داد.
به گزارش اخبار ساختمان، مجید صالحی‌امیر گفت: تا کنون حدود شش هزار و ۲۰۰ نفر برای طرح "اقدام ملی مسکن" وجه مورد نظر را پرداخت کردند که از این تعداد، حدود چهارهزار و ۸۰۰ نفر در شهرستان همدان، ۵۷۰ نفر در شهرستان ملایر و حدود هزار نفر در سایر شهرستان‌های استان هستند.

وی با بیان اینکه کارگذار ما برای ساخت مسکن در شهر‌هایی که کمتر از صدهزار نفر جمعیت دارند، بنیاد مسکن است و ما در اکثر شهر‌ها زمین مورد نیاز را در اختیار آن‌ها قرار دادیم، تصریح کرد: بنیاد مسکن، ساخت این خانه‌ها را در برخی شهر‌ها به پیمانکار واگذار کرده است.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان همدان در زمینه با تخصیص زمین به این طرح‌ها گفت: در شهر همدان تاکنون به ۱۳۱۳ واحد مسکن ملی، زمین مورد نظر را تخصیص دادیم که این زمین‌ها در شهرک فرهنگیان، شهرک مدنی و شهرک بهشتی هستند که قرارداد ساخت این طرح‌ها به بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مستضعفان و بخش خصوصی واگذار شده‌است.

مجید صالحی‌امیر افزود: برای تخصیص زمین به افراد باقیمانده، مجوز الحاق ۶۰ هکتار زمین به همدان را از شورای مسکن استان دریافت کردیم و تا دو ماه آینده به تعداد همه افراد متقاضی، زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن ملی، تخصیص داده خواهد شد.

صدا و سیما
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman