با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه انجام شد؛
افتتاح 2 هزار مسکن محرومان در زنجان
افتتاح 2 هزار مسکن محرومان در زنجان

1400/04/29

۲۰۰۰ واحد مسکونی محرومان در استان زنجان با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه به بهره‌برداری رسید.
به گزارش اخبار ساختمان، مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در جریان افتتاح ۲۰۰۰ واحد مسکن محرومان در استان زنجان، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه این تعداد واحد مسکونی در قالب تفاهم‌نامه‌ای بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، استانداران و سازمان برنامه و بودجه محقق می‌شود، گفت: این پروژه با هدف ایجاد سرپناه برای محرومان به بهره‌برداری می‌رسد.

حمیدرضا سهرابی با بیان اینکه اعتبار هزینه شده برای پروژه مذکور ۱۶۰ میلیارد تومان بوده و هر واحد مسکونی نیز به مساحت ۶۰ مترمربع بوده و به نام شهید والامقام مسعود منتجبی افتتاح می‌شود، افزود: با توجه به در پیش بودن کنگره ملی ۳۵۳۵ شهید استان زنجان، واحدهای مسکونی به بهره‌برداری رسیده توسط این بنیاد به نام ۳۵۳۵ شهید استان نام‌گذاری می‌شود.

وی با یادآوری اینکه از ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شده برای احداث ۲۰۰۰ واحد مسکونی محرومان در استان زنجان ۶۰ میلیارد تومان آن بلاعوض بوده است، تصریح کرد: تسهیلاتی که برای هر واحد مسکونی در نظر گرفته شده به میزان ۵۰ میلیون تومان و به صورت قرض‌الحسنه بوده که کارمزد آن نیز پنج درصد است.

سهرابی با اشاره به اینکه در این پروژه ۲۰۰۰ واحدی برای هر واحد مسکونی ۳۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با همکاری بانک‌های عامل در نظر گرفته شده است، ادامه داد: بنا داریم این پروژه را در قالب تفاهم‌نامه یاد شده در سطح کشور به میزان ۱۱۵ هزار واحد مسکونی به اجرا بگذاریم.

وی در ادامه از افزایش تسهیلات ساخت مسکن روستایی در سال‌جاری خبر داد و با بیان اینکه این میزان تسهیلات از ۵۰ میلیون تومان به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است، اظهار کرد: با وجود اینکه میزان تسهیلات ساخت مسکن روستایی دو برابر شده است اما تلاش کردیم در راستای حمایت از محرومان، تفاوت چندانی در بازپرداخت این تسهیلات اعمال نشود.

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه مقوله مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی یکی از اولویت‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است، خاطرنشان کرد: تعداد واحدهای مسکونی مقاوم شده تا به امروز به ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد رسیده که تقریباً نیمی از واحدهای مسکونی روستایی را در کشور شامل می‌شود و تلاش داریم این میزان را تا پنج سال آینده به ۷۰ درصد افزایش دهیم.

مهر

برچسب ها:

مسکن محرومان ،زنجان 
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman