افتتاح 2700 مسکن محرومین در همدان
افتتاح 2700 مسکن محرومین در همدان

1400/04/28

۲۷۰۰ واحد مسکن محرومین امروز دوشنبه ۲۸ تیرماه با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در استان همدان به بهره‌برداری رسید.
به اخبار ساختمان، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در آیین بهره‌برداری از ۱۵۴ واحد مسکن محرومین روستای "خلیل کُرد" شهرستان بهار، تصریح کرد: تا کنون ۸۰۰ میلیارد تومان پراخت شده و تا پایان دولت، ۸۰ میلیارد تومان پرداخت خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان نیز در این آیین، گفت: طرح احداث واحدهای مسکونی محرومان در قالب یک پروژه ملی و با هدف خانه‌دار کردن خانوارهای کم درآمد، خانوارهای آسیب‌پذیر ساکن مناطق روستایی و شهرهای دارای ظرفیت استقرار دائم، خانوارهای دارای واحدهای مسکونی غیرمقاوم و در معرض خطر و خانواده‌های محروم و بدون مسکن شهریور سال گذشته در استان آغاز شد.

حسن ظفری اظهار کرد: این طرح با استفاده از تسهیلات بانکی و کمک بلاعوض دولت اجرا شد و در این چارچوب به هر واحد مسکونی ۴۰ میلیون تومان کمک بانکی و ۳۵ میلیون تومان کمک دولت براساس تفاهم‌نامه سازمان برنامه و بودجه، استانداری همدان و بنیاد مسکن، اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه این طرح که قرار بود با ۲۰۰۰ واحد مسکونی اجرایی شود با تلاش مضاعف مسئولان استان همدان به ۳۰۰۰ واحد افزایش یافت، خاطرنشان کرد: اجرای این طرح‌ها با بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی با کارمزد پنج درصد و ۹۰۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض حساب ۱۰۰ حضرت امام(ره) و دولت درنظر گرفته شده است.

آیین افتتاح و بهره‌برداری از ۲ هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی محرومان به‌صورت نمادین در روستای خلیل‌کُرد شهرستان بهار از توابع استان همدان با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس برنامه و بودجه کشور، استاندار همدان، دکتر حاجی بابایی نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و برخی از مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

ایسنا

برچسب ها:

مسکن محرومان ،همدان 
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman