اوضاع بحرانی بازار اجاره مسکن در آمریکا
اوضاع بحرانی بازار اجاره مسکن در آمریکا

1400/04/26

قیمت خانه و اجازه مسکن به قدری در آمریکا بالا رفته که افرادی که حداقل حقوق را دریافت می‌کنند، حتی نمی‌توانند خانه کرایه کنند.
به گزارش اخبار ساختمان، قیمت اجازه مسکن در آمریکا به قدری افزایش یافته که کارگران با حقوق حداقلی توان اجاره کردن خانه ندارند.

به گزارش سی‌ان‌ان، انجمن ملی اجاره افراد کم درآمد آمریکا در این باره گزارش داده که در هیچ ایالت، شهرستان و یا شهری در آمریکا یک کارگر تمام وقت با حداقل حقوق توان اجاره یک آپارتمان دو خوابه را ندارد و تنها در هفت درصد شهرستان‌های آمریکا این کارگران می‌توانند یک خانه اجاره کنند.

در واقع از مجموع سه هزار شهر و شهرستان در آمریکا فقط ۲۱۸ شهر چنین امکانی را برای کارگران حداقلی‌بگیر دارند. در حال حاضر حداقل حقوق در آمریکا ساعتی ۷.۲۵ دلار است.

گزارش این انجمن می‌افزاید؛ کارگران برای آنکه بتوانند یک خانه دو خوابه با قیمت متوسط اجاره کنند باید ساعتی ۲۴.۹ دلار درآمد داشته باشند و برای اجاره یک خانه یک خوابه به حقوقی ساعتی ۲۰.۴ دلار نیاز دارند.

به صورت متعادل و بنابه ارزیابی‌های انجام شده حقوق مناسب برای کارگران باید به قدری باشد که آن‌ها بتوانند با ۳۰ درصد آن یک خانه مناسب اجاره کنند.

مارسیافاج معاون وزارت مسکن و توسعه شهری آمریکا در واکنش به این گزارش گفت: اینگونه ارقام بسیار بیشتر از آن چیزی است که بسیاری از مردم آمریکا از جمله سالمندان، معلولین و خانوار‌ها بتوانند برای اجاره مسکن کنار بگذارند.

این گزارش می‌گوید در حال حاضر متوسط اجاره یک خانه یک خوابه حدود ۱۱۰۰ دلار و یک خانه دو خوابه ۱۳۰۰ دلار است.

دانشجو
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman