مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان عنوان کرد:
استقبال زنجانی‌ها از وام ساخت مسکن
استقبال زنجانی‌ها از وام ساخت مسکن

1400/04/21

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: طی چند روز گذشته ۵۳۰ متقاضی ساخت مسکن روستایی برای دریافت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی به بانک معرفی شدند.
به گزارش اخبار ساختمان، رضا خواجه‌ای در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: طی چند روز گذشته ۵۳۰ متقاضی ساخت مسکن روستایی برای دریافت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی با کارمزد پنج درصد به هفت بانک عامل در استان معرفی شدند.

وی افزود: تسهیلات قرض‌الحسنه ساخت مسکن در شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر و روستاها بیش از این ۵۰ میلیون تومان بود که به ۱۰۰ میلیون تومان رسیده و به ساکنان این مناطق که تاکنون از وام‌های بنیاد استفاده نکرده‌اند، پرداخت می‌شود. افرادی که در شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر دارای خانه فرسوده و آسیب‌پذیر هستند. همچنین کسانی که زمین با کاربری مسکونی در اختیار دارند می‌توانند از این وام استفاده کنند.

این مسئول ادامه داد: ۵۰۰ میلیارد تومان برای نوسازی خانه‌های روستایی در استان تامین شده که با این اعتبار پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۵۰۰۰ واحد مسکن روستایی در استان نوسازی و مقاوم‌سازی شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان با بیان اینکه بازپرداخت این تسهیلات ۱۵ ساله بود که به ۲۰ سال افزایش یافته است، تصریح کرد: با افزایش میزان تسهیلات مسکن روستایی از ۵۰ میلیون تومان به ۱۰۰ میلیون تومان، شاهد افزایش و مقاوم‌سازی تعداد بسیار زیادی از واحدهای مسکونی روستایی در استان خواهیم بود.

خواجه‌ای با بیان اینکه تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی تنها وام مسکنی است که ضمانت آن بسیار ساده و به صورت سفته زنجیره‌ای قابل انجام است، خاطرنشان کرد: متقاضیان ساخت مسکن در روستاهای استان و به‌ویژه مالکان واحدهای مسکونی فرسوده و غیرمقاوم می‌توانند با مراجعه به بنیاد مسکن شهرستان بدون هیچ‌گونه سپرده‌گذاری نسبت به دریافت این تسهیلات و ساخت مسکن مقاوم و ایمن اقدام کنند.

ایسنا
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman