بی‌مهری مسئولان به روستاهای اردستان
بی‌مهری مسئولان به روستاهای اردستان

1400/03/18

مسئولان به روستاهای اردستان بی‌مهری می‌کنند و این سؤال مطرح است که چرا اختصاص اعتبارات عمرانی ملی روستاها عادلانه نیست؟
به گزارش اخبار ساختمان، یکی از وظایف مسکن انقلاب اسلامی تامین مسکن برای اقشار محروم است که در این زمینه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی 101 هزار و 440 واحد مسکونی در 31 استان کشور در سه سال 97، 98 ‌و 99 با اعتبار هفت هزار و 451 میلیارد تومان با هدف خانه‌دار شدن خانواده‌های کم درآمد تنظیم کرد.

موضوع مسکن محرومین در کل استان اصفهان مصوبه سال 99 با هماهنگی و کمک دولت در سفر نوبخت به استان اصفهان سه هزار واحد در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اصفهان قرار داده شده تا آن را بسازد که سهم شهرستان اردستان از اعتبارات عمرانی ملی در سال گذشته چهار میلیارد و 200 میلیون تومان برای 37 روستای این شهرستان بوده که هزینه شده و نسبت به تعداد روستاها و نیاز موجود رضایت‌بخش نیست که مسئولان استانی باید در این زمینه شهرستان‌های محروم همچون اردستان را بیشتر دیده و آن را در اولویت قرار دهند.

غلامحسین خانی اظهار داشت: بیشترین مسائل مطرح شده در زمینه واگذاری زمین، الحاق زمین‌های ملی به روستاها و تزریق اعتبارات در زمینه اجرای کارهای عمران روستایی پیگیری شده است و نماینده مردم اردستان در مجلس با اختصاص 30 درصد از اعتبارات در اختیار برای توسعه روستاها موافقت کرده است.

وی افزود: مصوبه دولت، تسهیلات مسکن برای روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر از 50 میلیون تومان به 100میلیون تومان افزایش پیدا کرده است و این تسهیلات با بازپرداخت 20 ساله و کارمزد پنج درصد است که در اختیار متقاضیان واجد شرایط قرار گرفته می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان گفت: یک میلیارد و 900میلیون تومان سهمیه قیر شهرستان اردستان در نظرگرفته شده است که از محل اعتبارات سفر معاونت برنامه و بودجه کشور، آقای نوبخت به استان اصفهان بوده و همچنین عملیات اجرایی مصلی اردستان شروع شده است.

وی ابراز داشت: از محل اعتبارات سال 99 مبلغ 20 میلیارد تومان قیر رایگان برای روستاهای استان اصفهان در نظر گرفته شده که از 935 روستا در 600 روستا امکان استفاده از قیر رایگان وجود داشت که به دلیل کاهش قدرت خرید در 140 روستا اجرای عملیات آسفالت تا هفته آینده شروع می‌شود.

تسنیم

برچسب ها:

مسکن روستایی ،اردستان 
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman