جهش قیمت مسکن در انگلیس رکورد زد
جهش قیمت مسکن در انگلیس رکورد زد

1400/03/12

آمارها نشان می دهد قیمت خانه در انگلیس سالانه 10.9 درصد جهش داشته است که بیشترین رقم در نزدیک به هفت سال گذشته به شمار می رود و همچنین انتظار می رود با پایان یافتن همه گیری کرونا و جستجوی افراد برای خانه های جدید، قیمت ها بیشتر افزایش یابد.
به گزارش اخبار ساختمان، قیمت خانه در انگلیس سالانه 10.9 درصد جهش داشته است که بیشترین رقم در نزدیک به هفت سال گذشته به شمار می رود و همچنین انتظار می رود با پایان یافتن همه گیری کرونا و جستجوی افراد برای خانه های جدید، قیمت ها بیشتر افزایش یابد.

موسسه «نشنال واید» با استناد به نظرسنجی انجام شده در ماه آوریل اعلام کرد تقریبا از 10 مالک خانه هفت نفر گفتند حتی با وجود تمدید مشوق های مالیاتی ریشی سوناک، وزیر دارایی انگلیس، به تغییر مسکن خود اقدام می کنند.

رابرت گاردنر، اقتصاددان ارشد نشنال واید گفت: تغییر اولویت های مربوط به مسکن، با توجه به این صورت می گیرد که مردم در حال برآورد مجدد نیازهایشان به دنبال شیوع کرونا هستند.

بر اساس آمار این موسسه، ارقام منتشر شده، آخرین آمار برای نشان دادن مقیاس افزایش قیمت مسکن است که رکورد جدیدی ثبت کرد.

رئیس بانک مرکزی انگلیس در مصاحبه ای گفت: این خطر وجود دارد که تقاضا از عرضه پیشی بگیرد و به افزایش کلی فشار تورمی منجر شود.

آمارها نشان می دهد قیمت مسکن در انگلیس نسبت به دو ماه گذشته یعنی آوریل 1.8 درصد بالاتر رفته است.

برخی آمارها نشان می دهد قیمت مسکن در انگلیس در ماه مارس (سه ماه پیش) بیش از 10 درصد جهش داشته که بیشترین افزایش سالانه در نزدیک به 14 سال گذشته به شمار می رود.

فارس

برچسب ها:

قیمت مسکن ،انگلیس 
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman