معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان مطرح کرد:
کاهش چشمگیر واردات سیمان به خوزستان
کاهش چشمگیر واردات سیمان به خوزستان

1400/02/19

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان با اشاره به اینکه ۲۲ درصد مصرف سیمان استان از خارج خوزستان تامین می‌شد گفت: این رقم اکنون به چهار درصد کاهش یافته و این موضوع در افزایش قیمت و یا کمبود این‌کالا در استان تاثیر گذاشته است.
به گزارش اخبار ساحتمان، سید نورالله حسن زاده در نشست خبری در محل این معاونت بیان کرد: در سطح کشور هزینه حمل و نقل سیمان ۳۰ درصد افزایش یافت و این موضوع باعث افزایش قیمت این کالا شده است.

وی گفت: با این افزایش هزینه و احتساب ۱۰ درصد سود خرده فروش و افزایش ۱۵ درصدی دیگر حمل ونقل سیمان، باید کیسه‌ای ۳۶۰ هزار ریال به فروش برسد این در حالی است که طبق گزارش های رسیده به استانداری خوزستان این رقم تا ۶۰۰ هزار ریال در هر کیسه افزایش یافته است.

حسن زاده ادامه داد: برای کنترل قیمت این کالا ۲۰ عامل فروش معتمد در خوزستان برای فروش آن تعیین شده تا دست دلالان در این بخش کوتاه شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان افزود: این عاملان به بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان معرفی ‌می‌شوند تا مورد رصد قرار بگیرند و در صورت درخواست استاندار در سامانه ساتکا ثبت نام خواهند کرد.

در خوزستان سه کارخانه "سیمان خوزستان‌" با تولید ماهیانه هشت هزار تن، "سیمان بهبهان" با تولید ماهیانه ۲ هزار تن و " سیمان کارون" با تولید ماهیانه سه هزار تن فعال هستند. مصرف ماهیانه سیمان در خوزستان حدود هشت هزار تن است.

قیمت‌گذاری جدید شن و ماسه

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان ادامه داد: شن و ماسه مدت زیادی است که قیمت گذاری نشده به همین دلیل تیمی متشکل از سازمان صمت خوزستان و معاونت اقتصادی استانداری خوزستان برای آنالیز قیمت این کالا تشکیل شده است.

وی گفت: قیمت جدید شن و ماسه پس از بررسی کارشناسی اعلام خواهد شد.

پیش از این اتحادیه شن و ماسه در خوزستان خودسرانه اقدام به افزایش قیمت کرده بود که با مخالفت سازمان صمت قیمت به حالت گذشته برگشت.

ایرنا

برچسب ها:

سیمان ،خوزستان 
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman