عضو هیات رئیسه اتاق تعاون ایران مطرح کرد:
همکاری اتاق تعاون در تولید 10 هزار مسکن
همکاری اتاق تعاون در تولید 10 هزار مسکن

1400/02/12

عضو هیات رئیسه اتاق تعاون ایران اظهار داشت: در راستای برنامه‌ریزی و سیاست‌های اجرایی و عملیاتی، ساخت و ساماندهی پروژه 10 هزار واحدی مسکن بندرعباس با همکاری شرکت بازآفرینی شهری به اتاق تعاون ایران واگذار شد.
به گزارش اخبار ساختمان، علی مطیع جهانی عضو هیات رئیسه اتاق تعاون ایران، با اشاره به توانمندی اتاق تعاون در عرصه تولید مسکن اظهار داشت: در راستای برنامه‌ریزی، تدوین و ارائه سیاست‌های اجرایی و عملیاتی با هدف بهره‌گیری از کلیه ظرفیت ها، امکانات و توانمندی‌ بخش تعاون در بخش مسکن، ساخت، جلب، جذب، هدایت، ساماندهی پروژه ۱۰ هزار واحدی مسکن بندرعباس با همکاری شرکت بازآفرینی شهری به اتاق تعاون ایران واگذار شد.

عضو هیات رئیسه و معاون پشتیبانی، برنامه ریزی و تحقیقات اتاق تعاون ایران گفت: در راستای تفاهم نامه مشترک اتاق تعاون ایران و وزارت راه و شهرسازی و پیگیری ریاست اتاق تعاون ایران و دستور وزیر راه و شهرسازی و همکاری مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، مبنی بر استفاده از تواناییها و ظرفیت اجرایی اتاق تعاون ایران در راستای بستر سازی و ارائه خدمات و سازماندهی، ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی در بزرگترین شهر مسکونی کشور در بندرعباس به اتاق تعاون ایران واگذار شد.

مطیع جهانی افزود: با توجه به شناخت و ظرفیت‌های بخش تعاون در حوزه تولید مسکن، این پروژه می‌تواند احیاء کننده توانمندی‌های بخش تعاون در سرمایه‌گذاری‌های مشترک و ارائه خدمات فنی و مهندسی و احیاء بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری در کشور باشد و اتاق تعاون ایران با استفاده از ظرفیت های استانی از جمله استانهای همجوار(هرمزگان، بوشهر، فارس، سیستان و بلوچستان وکرمان). در این راستا قدم برداشته است.

این مقام مسئول با تاکید بر عملکرد اتاق تعاون ایران در حوزه مسکن کارگری تصریح کرد: در حوزه مسکن کارگری با راه اندازی کارگروه ملی به ریاست معاون محترم هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور و دبیری اتاق تعاون ایران و متناظر آن در سطح استان ها، در ۲۱ استان کشور در فاز نخست ۳۸۶۱۶ و در فاز دوم ۲۹۴۷۳ متقاضی و مجموعا ۶۸۰۸۹ متقاضی ساماندهی قطعی شده و در مرحله شناسایی اراضی مناسب و شروع عملیات اجرایی هستیم.

وی با اشاره به تلاش‌ها و فعالیت های اتاق تعاون ایران برای انعقاد تفاهم نامه مذکور، ادامه داد: اتاق تعاون ایران همچنین در حوزه احیا بافت های فرسوده نیز مشارکت دارد و در این زمینه کمیته ویژه ای نیز در اتاق تعاون ایران و در شرکت بازآفرینی شهری تشکیل و جلسات متعدد کارشناسی برگزار شد و در نهایت منجر به تایید و تصویب مشارکت اتاق تعاون ایران در بزرگترین پروژه ساخت مسکن کشور در بندرعباس با ظرفیت ۱۰ هزار واحد مسکونی شده است.

مطیع جهانی در تشریح مختصات این پروژه اذعان داشت: اعتبار پروژه هفت هزار میلیارد تومان برای این پروژه پیش بینی شده است که سه هزار میلیارد تومان به صورت تسهیلات از طریق بانک مسکن و مابقی در قالب سهم آورده متقاضیان و سرمایه گذاران برنامه ریزی شده است همچنین زمان اجرای کامل پروژه مذکور متشکل از واحدهای مسکونی، تجاری، اداری، درمانی، آموزشی و خدماتی حداکثر ۴۸ ماه است.

عضو هیات رئیسه اتاق تعاون ایران خاطر نشان کرد: پروژه مذکور در زمینی به مساحت ۳۵۰ هکتار در موقعیت منحصر به فرد اراضی شهر بندرعباس در قالب ۱۰ هزار واحد مسکونی در هفت محله داخلی شهرک با امکانات ویژه رفاهی از جمله مسجد، مهدکودک، مدرسه، درمانگاه، کلانتری، ورزشگاه، پارک وفضای سبز و با ایجاد پارک علمی و فناوری به عنوان یک شهرک هوشمند در تراز شهرک های حاشیه خلیج فارس در طی مدت زمان چهار سال ساخته خواهد شد.

اتاق تعاون ایران به منظور ساماندهی و عملیاتی نمودن این پروژه بزرگ ثبت نام اولیه متقاضیان را از طریق سایت تخصصی اتاق به نشانی اتاق تعاون ایران WWW.ICCCOOP.IR در دستور کار قرار داده و کلیه متقاضیان می توانند با مراجعه به نشانی مذکور نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

فارس

برچسب ها:

ساخت مسکن ،بندرعباس 
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman