مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان خبر داد:
بازسازی 3800 مسکن روستایی در لرستان
بازسازی 3800 مسکن روستایی در لرستان

1400/02/11

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان گفت: بازسازی ۳۸۰۰ واحد مسکن روستایی این استان با پیشرفت فیزیکی ۳۰ تا ۳۵ درصد در دست اقدام است.
به گزارش اخبار ساختمان، مسعود رضایی در ادامه گفت: براساس مصوبه دولت، از ششم مرداد ۹۹ سهمیه‌ بازسازی مسکن روستایی لرستان طبق روال سنواتی در حال انجام است و صاحبان ۳۸۰۰ واحد مسکونی استان برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی و عقد قرارداد شده‌اند.

وی اضافه کرد: همچنین بهسازی ۴۰۰۰ واحد از محل اعتبارات مسکن روستایی در دست اجرا است که این واحدها نیز برای دریافت وام به بانک معرفی شده اند و پیشرفت این طرح در مجموع ۴۰ درصد است.

رضایی ادامه داد: اقدامات خوبی در حوزه مسکن روستایی لرستان صورت گرفته است و حدود ۷۸۰۰ واحد نیز در دست اقدام است که با تکمیل این تعداد، مجموع رقم واحدهای بازسازی و بهسازی شده این استان از ۱۱۶ هزار به ۱۲۳ هزار می‌رسد.

مدیرکل بنیادمسکن لرستان خاطرنشان کرد: استان در بهسازی مسکن روستایی جزو استان‌های پیشرو و برتر کشور محسوب می‌شود و نورم مقاوم سازی روستایی در برخی از شهرستان‌های آن بیش از ۹۰ درصد است که اگر امسال نیز توجه ویژه‌ای به بحث مقاوم سازی واحدهای مسکن روستایی معطوف شود، لرستان یکی از استان‌هایی خواهد بود که تمام روستاهای خود را مقاوم سازی کرده است.

وی یادآور شد: سال ۸۵ با زلزله بخش سیلاخور، بازسازی واحدهای مسکونی در دستور کار قرار گرفت و پس از سیل ۹۸ نیز بازسازی ۱۲ هزار و ۸۰۰ واحد ابلاغ شد.

رضایی اضافه کرد: در حال حاضر از ۱۵۳ هزار واحد مسکن روستایی ۱۱۶ هزار واحد بهسازی و مقاوم سازی شده است که این رقم تا پایان ۱۴۰۰ به ۱۲۳ هزار واحد می‌رسد.

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان میانگین فعلی مقاوم سازی مسکن روستایی لرستان را ۸۱ درصد عنوان کرد و افزود: تخصیص سهم تسهیلات بودجه سال ۱۴۰۰ به استقبال و مشارکت مردم روستا از طرح مقاوم سازی بستگی دارد.

وی بیان کرد: انتظار داریم مردم استان برای دریافت تسهیلات مقاوم‌سازی اقدام کنند تا واحدهای فرسوده روستایی قبل از خسارت احتمالی بلایای طبیعی، بهسازی شود.

ایسنا
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman