آرامش بازار مسکن تا کی باقی خواهد ماند؟
آرامش بازار مسکن تا کی باقی خواهد ماند؟

1400/01/17

رئیس اتحادیه مشاورین املاک اراک گفت: در حال حاضر آرامش در بازار مسکن حاکم است و این آرامش قطعا تا اواخر اردیبهشت ادامه خواهد داشت و پس از آن بر اساس تغییر قیمت‌ها، قیمت مسکن نیز مشخص خواهد شد.
به گزارش اخبار ساختمان، بهروز عسگری در ادامه گفت: علیرغم افزایش قیمت مصالح ساختمانی، همچنان بازار مسکن آرامش خود را حفظ کرده و این آرامش تا اواخر اردیبهشت ماه نیز ادامه خواهد داشت.

وی افزود: اگر قرار بر ایجاد تغییر در بازار مسکن باشد قطعا از اواخر اردیبهشت ماه و با توجه به در پیش بودن انتخابات نمایان خواهد شد.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک اراک با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان، گفت: هرساله در این ماه بازار مسکن دارای رکود بوده و قطعا تا انتهای ماه رمضان این سکون ادامه دارد.

عسگری با بیان اینکه فعلا نمی توان پیش بینی دقیقی از قیمت مسکن داشت، گفت: اما با توجه به در پیش بودن انتخابات پیش بینی می‌شود بازار در رکود بماند، قیمت ها پایین نمی‌آید اما آرامش هم برهم نمی‌خورد.

وی اضافه کرد: قیمت مسکن پایین نمی‌آید، اما حباب قیمت شکسته شده و مسکن به قیمت واقعی متناسب با نوع مصالح و امکانات ساخت و... رسیده و قطعا در آینده نیز قیمت بر همین اساس و با همین روال بر مبنای قیمت مصالح، پروانه کسب و زمین و... تعیین خواهد شد.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک با اشاره به طرح الحاق برخی زمین ها به محدوده شهری ادامه داد: متاسفانه هنوز اتفاقاتی در این راستا صورت نگرفته و به غیر از یکسری افراد خاص، هیچکس اطلاعاتی از این زمین‌ها ندارد و باید منتظر ماند.

عسگری در خصوص مالیات خانه‌های خالی نیز گفت: شناسایی این خانه‌ها تنها توسط دستگاه‌های خدمات رسان از جمله اداره آب، برق و گاز امکان پذیر است، البته هنوز نوع اجرای این طرح مشخص نیست.

ایسنا

برچسب ها:

بازار مسکن ،قیمت مسکن 
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman