مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه خبر داد:
آغاز آواربرداری سی سخت از پس فردا
آغاز آواربرداری سی سخت از پس فردا

1399/12/02

مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه زمین لرزه سی سخت به حدود ۳۷۰۰ واحد مسکونی خسارت وارد کرده است گفت: فعلا مردم در حال جمع آوری وسایل خود هستند و از دو روز دیگر عملیات آواربرداری به منظور بازسازی واحدها را آغاز می کنیم.
به گزارش اخبار ساختمان، حسین جنتی در ادامه گفت: طبق آخرین برآوردها زلزله سی سخت به حدود ۳۷۰۰ واحد مسکونی خسارت وارد کرده که از این تعداد ۸۰۰ واحد تخریبی و ۲۹۰۰ واحد تعمیری است. از روز گذشته اعلام کردیم که مردم می توانند برای تشکیل پرونده آغاز فرآیند بازسازی خانه های خود به بنیاد مسکن مراجعه کنند.

وی افزود: از لحظات اولیه زمین لرزه، ارزیابی خسارتها توسط بنیاد مسکن استان آغاز شده و در حال تکمیل است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد درباره مبلغ وام پرداختی به زلزله زدگان گفت: هنوز رقمی مصوب نشده اما طبق آخرین مصوبه هیات دولت ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات به واحدهای احداثی پرداخت می شود که احتمالا بر همین اساس عمل خواهد شد. ۲۰ میلیون تومان نیز کمک بلاعوض پرداخت می شود. برای واحدهای احداثی هزینه کمک معیشتی نیز در نظر گرفته می شود.

جنتی با بیان اینکه روز گذشته تابش رییس بنیاد مسکن در منطقه سی سخت حضور یافته است گفت: اعلام شد که فعلا کار بازسازی را با استفاده از منابع بنیاد مسکن شروع می کنیم تا مردم معطل نمانند؛ زیرا ممکن است روند تصویب تسهیلات دولتی مقداری طول بکشد. فعلا آسیب دیدگان در حال جمع آوری وسایل مورد نیاز خود هستند و بعد از تشکیل پرونده، از دو روز دیگر آواربرداری را شروع می کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آسیب دیدگان هم اکنون در چه شرایطی زندگی می کنند گفت: دستگاه های امدادرسان مثل هلال احمر در حال کمک رسانی هستند. البته کاستی هایی دیده می شود اما مسئولان پیگیر هستند تا مشکلات مردم به حداقل برسد.

ایسنا
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman