یک مقام مسئول تشریح کرد:
کدام خانه ها مشمول برق امید نمی‌شوند؟
کدام خانه ها مشمول برق امید نمی‌شوند؟

1399/09/02

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: طرح اصلاح الگوی مصرف و حمایت از مشترکان خانگی شامل واحدهای مسکونی خالی از سکنه و برخی از مشترکان مانند خانه ‌باغ‌ها، ویلا باغ‌ها و خانه‌های خالی نمی‌شود.
به گزارش اخبار ساختمان، محسن بخشایی افزود: با اجرای طرح برق امید، پرسش‌هایی درخصوص نحوه محاسبه برق مصرفی باغ ویلاها و واحدهای مسکونی خالی از سکنه با مصرف فصلی یا صفر مطرح شده است که چنین مشترکانی در سیستم شرکت توزیع نیروی برق شناسایی شده‌اند و مشمول طرح نمی‌شوند.

وی گفت: مشترکان در این طرح به سه دسته کم مصرف، خوش مصرف و پر مصرف تفکیک می‌شوند که مشترکان کم مصرف شامل تخفیف ۱۰۰ درصدی برق شده و برق آنها رایگان محاسبه می‌شود.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی به نقش موثر رسانه‌ها در اجرای طرح برق امید اشاره کرد و گفت: اجرای طرح برق امید در راستای تحقق فرهنگ صحیح مصرف در کشور است که برای اجرای موفق این طرح در گام اول نیازمند همراهی و مشارکت رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی و در گام بعدی همکاری مردم هستیم.

وی تصریح کرد: راحت‌ترین راه برای استعلام مشترکان خانگی از دسته‌بندی مصرف خود در طرح برق امید استفاده از نرم‌افزار خدمات غیرحضوری برق من است.

بخشایی گفت: همچنین برای اطلاع‌رسانی تمامی مشترکان از جزئیات طرح برق امید توسط شرکت توزیع نیروی برق استان پیامک‌هایی به تمامی مشترکین خانگی ارسال شده که مردم می‌توانند برای اطلاع از وضعیت دسته‌بندی خود در طرح برق امید از لینک‌های موجود در پیامک استفاده کنند.

وی به راهکارهای مدیریت مصرف برق اشاره کرد و افزود: استفاده از نور طبیعی در طول روز، مدیریت مصرف در ساعت‌های اوج بار، جایگزینی لوازم برقی کم مصرف با راندمان بالا به جای وسایل برقی پر مصرف و قدیمی و استفاده از لامپ‌های کم مصرف LED و SMD از جمله راهکارهای ساده کاهش مصرف برق است که مشترک می‌تواند با انجام راهکارهای ساده نظیر موارد ذکر شده از دسته خوش مصرف به دسته کم مصرف وارد شده و مشمول تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق شود.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی اظهار داشت: مشترکان پر مصرف هم نیاز است طی مدت ۶ ماه نسبت به کاهش مصرف برق خود یا نصب مولد خورشیدی اقدام کنند.

اجرای طرح برق امید در استان خراسان جنوبی همزمان با سراسر کشور از ابتدای آبان ماه امسال آغاز شد.

بنابر اعلام شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی مشترکانی که در ماه‌های گرم خرداد تا شهریور ماه متوسط مصرف ماهانه آنها در یک دوره تا ۱۰۰ کیلووات ساعت باشد در دسته کم‌مصرف، ۱۰۱ تا ۳۰۰ کیلووات ساعت خوش مصرف و مشترکان با مصرف بیش از ۳۰۰ کیلووات ساعت جزو دسته پرمصرف شمرده می‌شوند.

برای سایر ماه‌های سال نیز مشترکانی که مصرف آنها تا ۸۰ کیلووات ساعت باشد شامل مشترکان کم‌مصرف، بین ۸۱ تا ۲۰۰ کیلووات ساعت خوش مصرف و بیش از ۲۰۰ کیلووات ساعت طبق تعرفه‌بندی طرح برق امید، مشترک پرمصرف محسوب می‌شوند.

۳۱۷ هزار مشترک برق خانگی در خراسان جنوبی وجود دارد که براساس مقدار مصرف مشخص شده در طرح برق امید، بیش از ۵۴ هزار مشترک خانگی به تناسب نحوه مصرف خود شامل تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق مصرفی در یک یا چند دوره در طول سال می‌شوند.

ایرنا

برچسب ها:

طرح برق امید 
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman