رییس اتحادیه تولیدکنندگان کابینت تبریز تشریح کرد:
علت افزایش قیمت ام دی اف چیست؟
علت افزایش قیمت ام دی اف چیست؟

1399/08/11

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان کابینت تبریز و حومه با بیان اینکه قیمت جهانی ام‌دی‌اف ۴۰ تا ۵۰ درصد از بازار داخلی پایین‌تر است، گفت: تعدادی از کارخانه های مادر مانع از تامین مواد اولیه این صنف شده و با جلوگیری از واردات مواد اولیه قیمت‌ها را به صورت نامتعارف بالا برده اند.
به گزارش اخبار ساختمان، فتاح باقری در ادامه افزود: با وجود اینکه در بازار جهانی دستمزد کارگران، مالیات و خرید مواد اولیه بر اساس یورو یا دلار پرداخت می شود، قیمت مواد اولیه ۴۰ تا ۵۰ درصد پایین تر از کشور ماست.

وی اظهار داشت: برخی افراد و کارخانه های تامین کننده مواد اولیه با شعار حمایت از تولید داخلی و سوء استفاده از فرمان رهبر معظم انقلاب در خصوص حمایت از تولید داخلی اقدام به انحصار کرده اند و با ایجاد رانت سود حاصل را نصیب خودشان می کنند و در عوض قشر عظیمی از تولیدکنندگان و مردم دچار ضرر می شوند.

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان کابینت تبریز و حومه با بیان اینکه اگر ام دی اف با قیمت جهانی وارد کشور شود قیمت کابینت در بازار کنونی ۴۰ تا ۵۰ درصد کاهش می یابد، از مسوولان خواست انحصار تامین مواد اولیه را بشکنند تا مردم آسیب بیشتری نبینند.

باقری، با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا به تمام صنف ها به ویژه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان کابینت نیز تاثیر منفی گذاشته است، ادامه داد: در این صنف کرونای مافیایی وجود دارد که اثرات منفی آن از ویروس بیماری کرونا بیشتر است.

یک‌هزار تولید کننده و فروشنده کابینت فاقد پروانه کسب در تبریز و حومه فعالیت دارند

وی یادآوری کرد: این اتحادیه فعالیت خود را از خرداد سال گذشته شروع کرده و هم اکنون حدود یک هزار عضو دارای پروانه فعالیت دارد و پیش بینی می شود که حدود یک هزار نفر فاقد پروانه کسب نیز در این شهر در این صنف فعالیت می کنند.

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان کابینت تبریز و حومه با بیان اینکه پیش بینی می شود تا یک سال آینده تعداد اعضای این اتحادیه به ۲ هزار نفر برسد، گفت: در ۱۰ ماه سال گذشته ۲۵۱ مورد شکایت مردمی از فعالان این صنف ثبت شد که از این تعداد ۲۰۸ پرونده مربوط به افراد فاقد پروانه بوده و ۱۹ پرونده برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارجاح داده شد.

باقری، افزود: این اتحادیه تخصصی و مستقل کمیسیون های پنج گانه خود شامل حل اختلاف، آموزش، فنی، شاکایات و بازرسی را به صورت واقعی عملیاتی کرده و این کمیسیون ها به عنوان مشاوران اجرایی و مشورتی اتحادیه فعالیت می کنند.

وی با اشاره به اصول این اتحادیه مبنی بر عدالت، مشارکت، ضوابط و امکانات، اظهار داشت: برای ساماندهی مشکلات صنفی کابینت سازان، نحوه محاسبه هزینه اجرای کار و یکسان سازی استاندارد متراژ از سوی این اتحادیه در قالب کتابچه ای که در سطح کشور برای اولین بار در تبریز تدوین شده، مشخص شده تا جلوی سوءاستفاده برخی افراد گرفته شود.

سالانه ۱۰۰ هزار دستگاه کابینت برای واحدهای مسکونی در تبریز نصب می شود

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان کابینت تبریز و حومه گفت: در شرایط عادی سالانه ۱۰۰ هزار دستگاه کابینت برای واحدهای مسکونی در این شهر نصب می شود.

باقری، ادامه داد: هم اکنون با توجه به رشد اقتصادی منفی کشور میزان تولید و نصب کابینت در تبریز و حومه به کمتر از ۶۰ درصد مصرف رسیده است ولی رشد قیمت مسکن تا حدودی موجب افزایش مصرف شده است.

وی از مردم خواست برای پیشگیری از بروز تخلف و سوءاستفاده برخی افراد فاقد پروانه کسب، سفارشات خود را به کابینت سازان عضو این اتحادیه بدهند تا اگر نقص یا مشکلی به وجود آمد به راحتی بتوانند از طریق این اتحادیه موضوع را پیگیری کنند.

ایرنا

برچسب ها:

ام دی اف ،صنعت چوب 
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman