آغاز خشت‌گذاری مسکن ویژه فرهنگیان
آغاز خشت‌گذاری مسکن ویژه فرهنگیان

1399/08/01

وزیر آموزش و پرورش گفت: امروز عملیات احداث و خشت‌گذاری ۴۳ هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان آغاز شد و از طریق بانک ملی وام در اختیار افراد مشمول قرار می‌گیرد.
به گزارش اخبار ساختمان، محسن حاجی‌میرزایی در آیین بهره برداری از طرح های ملی وزارت راه و شهرسازی خطاب به رئیس جمهور اظهار کرد: در اجرای دستور شما برای توسعه خدمات رفاهی به فرهنگیان کار مشترک با وزارت راه و شهرسازی آغاز شد.

وی افزود: به تمام فرهنگیان شاغل و بازنشسته که فاقد مسکن هستند برای ثبت‌نام در این طرح فراخوان دادیم، 310 هزار نفر ثبت‌نام کردند و شرط این بود از خدمات وزارت راه استفاده نکرده باشند بنابراین 75 هزار نفر تأیید شدند که امروز عملیات احداث و خشت‌گذاری 43 هزار و 775 واحد مسکونی آغاز شد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: اولویت در میان فرهنگیان با زنان سرپرست خانوار، زوجین فرهنگی و افرادی که بیش از 20 سال سابقه دارند این طرح در 18 استان و 66 شهرستان اجرا می‌شود و پیمانکار بسیاری از آنها تعیین شده است.

حاجی میرزایی ادامه داد: فرهنگیانی که می‌خواهند از طرح ملی مسکن استفاده کنند نیازمند آورده اولیه هستند بنابراین با همکاری بانک ملی چهار هزار میلیارد تومان اعتبار 12 درصدی یعنی با بهره بسیار کم برای آنها به عنوان آورده اولیه در نظر گرفته شده است.

وی متذکر شد: این اقدام هنگیان را که از خدمات خوب دولت شما بهره مند شده‌اند را بیشتر بهره مند می‌کند و وزارت راه و آقای اسلامی همکاری بسیار خوبی را با آموزش و پرورش داشتند و به نمایندگی از جامعه فرهنگیان از رئیس‌جمهور و وزیر راه و شهرسازی تشکر می‌کنم.

تسنیم

برچسب ها:

مسکن فرهنگیان 
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman