تهران؛ شهر اجاره نشین ها
تهران؛ شهر اجاره نشین ها

1399/08/01

استاندار تهران گفت: بیشتر مستاجرین کشور در تهران ساکن هستند.
به گزارش اخبار ساختمان، انوشیروان محسنی بندپی صبح پنج شنبه در آئین افتتاح طرح‌های مسکن مهر در شهرستان پردیس با اشاره به اثرات مثبت طرح اقدام ملی مسکن اظهار داشت: طرح اقدام ملی مسکن به گونه‌ای است که جریان تولید و عرضه مسکن را پایه گذاری کرده تا با تغییر دولت‌ها اجرای این طرح به مخاطره نیافتد.

وی با اشاره به اینکه بیشترین مستاجرین کشور در تهران ساکن هستند افزود: با توجه به شرایط خاص استان تهران به لحاظ جمعیتی، مشارکت بخش خصوصی در اجرای این طرح مثبت ارزیابی می‌شود و این طرح نقش مهمی در خانه دار شدن اقشار آسیب پذیر دارد.

استاندار تهران در تشریح طرح اقدام ملی مسکن در استان تهران عنوان کرد: ۱۳۰ هزار مسکن در قالب این طرح سهم استان تهران است که ۱۳ هزار واحد در قالب بازآفرینی یعنی حدود ۱۰ درصد از کل سهم استان در قالب این طرح وجود دارد و مابقی یعنی ۶۱ هزار واحد در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲ هزار واحد در شهرهایی با کمتر از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت ساخته خواهد شد و همچنین ۴۴ هزار واحد نیز در شهرهای جدید در قالب این طرح ساخته می‌شود.

محسنی بندپی با اشاره به اجرای این طرح در پرند گفت: تأمین امکانات و زیرساخت‌های مناسب عمرانی، فرهنگی اجتماعی در این طرح مدنظر قرار گرفته؛ ضمن اینکه اجرای مترو پرند نقش مؤثری در آسایش ساکنان این منطقه به ویژه در طرح اقدام ملی مسکن خواهد داشت.

مهر
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman