با انعقاد تفاهنامه هایی با وزارتخانه ها:
۷۷۰ هزار مسکن ملی ساخته خواهد شد
۷۷۰ هزار مسکن ملی ساخته خواهد شد

1399/08/01

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد که تاکنون تفاهم نامه ساخت ۷۷۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در کشور با وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی منعقد شده است.
به گزارش اخبار ساختمان، پروانه اصلانی روز پنجشنبه در آیین آغاز عملیات ساخت ۶۹ هزار مسکن طرح اقدام ملی مسکن که به میزبانی شهرجدید هشتگرد استان البرز و با حضور ویدئوکنفرانسی رییس جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، افزود: انعقاد تفاهم نامه ها یکی از مزیت های بسیار مناسب برای تحقق وعده ایجاد جریان تولید مسکن در سراسر کشور بوده و در همین راستا با وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی مختلف تفاهم نامه ساخت ۷۷۰ هزار واحد مسکونی تفاهم نامه منعقد کردیم.

وی ادامه داد: در این زمینه از تمام ظرفیت های اراضی، اجرایی، منابع مالی و مدیریتی ظرفین تفاهم نامه ها در راستای تامین مسکن اقشار مختلف جامعه از جمله کارگران، فرهنگیان و نیروهای مسلح استفاده خواهیم کرد.

اصلانی گفت: وزارت راه و شهرسازی در ماه های گذشته عملیات ساخت حدود ۲۳ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن را درکشور آغاز کرده و مراحل خشت گذاری آنها در حال انجام است.

وی ادامه داد: امروز نیز با دستور رییس جمهوری ساخت ۶۹ هزار واحد مسکونی عملیاتی شد که از این تعداد ۳۷ هزار واحد مسکونی مربوط به نیروهای مسلح، ۳۰ هزار واحد برای فرهنگیان و ۲ هزار واحد نیز برای مسکن کارگری است.

امروز ساخت ۱۲ هزار و ۹۶ واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در شهر جدید هشتگرد استان البرز آغاز شد.

ایرنا
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman