رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان های ورامین و قرچک خبر داد؛
اعطای تسهیلات به ساکنان بافت فرسوده
اعطای تسهیلات به ساکنان بافت فرسوده

1398/04/16

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان های ورامین و قرچک از آغاز اعطاء تسهیلات ارزان قیمت نوسازی بافت فرسوده مناطق روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در این دو شهرستان خبر داد.
به گزارش اخبار ساختمان، عباس علیخانیان اظهار داشت: در حال حاضر ۸۲ درصد از واحدهای مسکونی شهرستان‌های ورامین و قرچک فرسوده بوده و لازم است تا هر چه سریع‌تر نسبت به نوسازی این منازل اقدام کرد.

وی گفت: با اجرای طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی شهرستان ورامین، ۱۰ هزار و ۶۷۸ واحد مسکونی فرسوده معادل ۸۲ درصد کل منازل مسکونی روستایی شهرستان شناسایی شد که به مقام سازی نیاز دارد.

وی با بیان اینکه ۱۳ هزار و ۳۳ واحد روستایی در روستاهای ورامین وجود دارد اظهار داشت: طی هشت سال گذشته، ۲ هزار و ۳۴۶ منزل مسکونی روستایی معادل ۱۸ درصد کل خانه‌های روستایی شهرستان مقاوم سازی شده است.

علیخانیان گفت: دولت به منظور مقام سازی و نوسازی بافت فرسوده مناطق روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت، ۴۰ میلیون تومان وام ارزان قیمت با نرخ سود ۵ درصد با باز پرداخت ۱۵ ساله به همراه دو سال تنفس برای اجرای مراحل ساخت اعطا می‌کند و این امر هر گونه بهانه برای مشکل نقدینگی نوسازی بافت فرسوده را از افراد سلب کرده است.

وی افزود: در مناطق روستایی، علاوه بر این ۴۰ میلیون تومان، ۱۰ میلیون تومان نیز به صورت قرض الحسنه از طریق بانک مهر ایرانیان و ۵ میلیون تومان نیز بلاعوض اعطا می‌شود.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان ورامین گفت: تمامی مراحل نوسازی بافت فرسوده روستایی زیر نظر بنیاد مسکن اجرا می‌شود.

علیخانیان اظها ر داشت: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به دهیاری‌ها و دریافت جواز ساخت، نسبت به تشکیل پرونده برای دریافت این تسهیلات اقدام کنند.

وی گفت: مجوز نوسازی بافت فرسوده روستایی از سوی دهیاری‌ها با تخفیف ویژه ارائه می‌شود.

ایرنا

برچسب ها:

تسهیلات ،بافت ،فرسوده ،نوسازی 
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman