رییس اداره صنعت، معدن و تجارت دلفان خبر داد:
پلمب 20 بنگاه املاک متخلف در نورآباد
پلمب 20 بنگاه املاک متخلف در نورآباد

1399/05/15

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت دلفان گفت: ۲۰ واحد صنفی معاملات املاک به علت اخلال در نظم اجاره‌ بهاء مسکن و جابه‌جایی غیرقانونی در نورآباد پلمب شد.
به گزارش اخبار ساختمان، رضا رضایی ایرنا اظهار داشت: در پی گرانی قیمت مسکن و افزایش بهای رهن و اجاره در نورآباد بازرسان اداره صمت ، اداره نظارت بر اماکن ، همکاری سازمان تعزیرات و بازرسان اتاق اصناف و نماینده دادستانی، طرح کنترلی و نظارتی بر مشاوران املاک را در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: این طرح با هدف شناسایی واحدهای صنفی که بدون پروانه فعالیت می کنند یا مشاورین املاکی که در محلی غیر از محل مندرج در "پروانه کسب" فعالیت می کنند و بدون فرایند قانونی کردند وارد عمل شدند.

رضایی بیان کرد: مردم هرگونه درخواست بیشتر از ۱۵درصد اجاره و رهن مسکن نسبت به سال قبل را به اتاق اصناف و صمت گزارش کنند، تا قاطعانه با آنها برخورد شود.

وی با بیان اینکه واحدهای معاملات املاک که مجوز فعالیت قانونی ندارند، تعطیل می‌شوند، گفت : به دنبال گران شدن غیرمتعارف نرخ اجاره‌بهاء، تعداد گشت‌های بازرسی اداره صمت افزایش یافته است.

وی ادامه داد: ۸۰ مورد بازدید از واحدهای صنفی مشاوران املاک صورت گرفت که بر رعایت ضوابط قانونی ۲۰ مورد اخطار و پلمب واحدهای صنفی متخلف انجام شد.

شهرستان دلفان با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در شمال استان لرستان واقع شده است.

ایرنا
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman