لیست فایل های متری ۱۰۰ میلیون بلندتر شد
لیست فایل های متری ۱۰۰ میلیون بلندتر شد

1399/05/14

بررسی فایل های فروش در مناطق یک، دو و سه نشان می دهد تعداد فایل هایی که قیمت پیشنهادی آنها متری ۱۰۰ میلیون تومان است رو به افزایش است.

به گزارش اخبار ساختمان، براساس گزارش تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در تیرماه که از سوی بانک مرکزی منتشر شده، متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیر بنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملاتی شهر تهران 209.1 میلیون ریال بود.

سهم مناطق یک، دو و سه پایتخت از معاملات مسکن

بر اساس این گزارش، متوسط قیمت یک متر مربع زیر بنای واحد مسکونی در منطقه یک 45 میلیون تومان، در منطقه 3، بین 35 تا 40 میلیون و منطقه 2 بین 30 تا 35 میلیون بوده است.

سهم منطقه یک از معاملات انجام شده 5.6 درصد، منطقه دو 8.6 درصد و منطقه سه 9.4 درصد است. اما بررسی فایل های فروش در مرداد ماه نشان می دهد قیمت های پیشنهادی افزایشی بین 20 تا 30 میلیونی در این سه منطقه داشته است.

قیمت خانه 150 متری در سعادت آباد چند؟

به طور مثال خانه ای 150 متری در سعادت آباد، خیابان علامه نوساز بدون آن که امکانات ویژه ای داشته باشد تنها با یک پارکینگ متری 75 میلیون برای فروش پیشنهاد شده است. اما در میان قیمت های پیشنهادی متری 100 میلیون تومان هم به چشم می خورد. این املاک معمولا عمر بنای بالایی دارند و قدرالسهم زمین نیز در هنگام فروش محاسبه شده و یا آپارتمان دارای استخر ،سالن اجتماعات و ... است.

منظور از قدرالسهم آپارتمان سهم هر واحد آپارتمانی از زمین اختصاص داده شده به کل مجتمع آپارتمانی است که اصطلاحاً به آن سهم اعیان از عرصه نیز گفته می‌شود. این ویژگی ها در تمام فایل های متری صد میلیون تومان مشترک نیست وبه طور مثال آپارتمانی نوساز زعفرانیه بدون داشتن ویژگی های ممتازی متری 100 میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است.خبر داغ

برچسب ها:

قیمت مسکن ،تهران 
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman