عضو کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح کرد:
حوزه مسکن مدتهاست راکد شده است
حوزه مسکن مدتهاست راکد شده است

1399/05/11

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: حوزه مسکن مدت‌ها است به صورت کامل قفل و راکد شده و ریشه این مسئله را باید در سیاست‌هایی جستجو کرد که به ویژه در چند سال اخیر مصوب و اجرایی شده است.
به گزارش اخبار ساختمان، علی‌اصغر عنابستانی با اشاره به وضع نابسامان مسکن در کشور اظهار داشت: امروز شاهد هستیم که سرمایه‌های راکد بسیاری در حوزه مسکن وجود دارد و تمام این‌ها بیانگر این است که دولت باید هرچه سریع‌تر اخذ مالیات از خانه‌های خالی و سرمایه‌های راکد در بخش مسکن را اجرایی کند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس گفت: بخش‌های مولد و تولیدی و صنعتی کشور امروز مالیات پرداخت می‌کنند و این روال باید در مورد سرمایه‌های غیرمولد نیز کاربست پیدا کند.

عنابستانی افزود: حوزه مسکن مدت‌هاست به صورت کامل قفل و راکد شده و ریشه این مسئله را باید در سیاست‌هایی جستجو کرد که به ویژه در چند سال اخیر مصوب و اجرایی شده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروز قشر ضعیف و آسیب‌پذیر جامعه از ناحیه مسکن متحمل ضرر و هزینه‌های زیادی شده‌اند؛ حوزه مسکن را نمی‌توان با مصاحبه و ایده‌پردازی ساماندهی کرد بلکه باید به ویژه عرضه مسکن را برای اقشار ضعیف جامعه افزایش داد.

عنابستانی عنوان کرد: از سوی دیگر باید در مسیر کاهش نهایی قیمت تمام شده مسکن قدم برداشت و در این راستا می‌توان اقداماتی همچون وضع مالیات بر خانه‌های خالی، حذف قیمت زمین و یا ارائه مصالح یارانه‌ای را در دستور کار قرار داد.

تسنیم

برچسب ها:

بازار مسکن