پلمب بنگاه های املاک متخلف در لرستان
پلمب بنگاه های املاک متخلف در لرستان

1399/04/14

دادستان عمومی و انقلاب خرم‌آباد گفت: ۱۴ واحد صنفی معاملات املاک به علت اخلال در نظم اجاره‌ بهاء مسکن و جابه‌جایی غیرقانونی در خرم‌آباد پلمب شد.
به گزارش اخبار ساختمان، سعید رازانی به خبرنگاران اعلام کرد: کسانی که با اقدامات خلاف قانون و تبلیغات واهی موجب اخلال در نظام معاملاتی مسکن و اجاره بهاء شده اند بزودی شناسایی خواهند شد.

وی افزود؛: برای این افراد پرونده کیفری تشکیل و بدون هیچ اغماضی برخورد قانونی خواهد شد.

رازانی همچنین به تمامی مشاوران املاک که بدون پروانه فعالیت می کنند یا مشاوران املاکی که در محلی غیر از محل مندرج در "پروانه کسب" فعالیت می کنند هشدار داد بزودی تعطیل خواهند شد.

دادستان خرم‌آباد اضافه کرد: هیچ موجری حق ندارد در قرارداد جدید نسبت به سال قبل بیشتر از ۱۵درصد اجاره بهاء اضافه درخواست کند.

وی گفت: مردم هرگونه اجحاف و درخواست بیشتر از ۱۵درصد اجاره مسکن نسبت به سال قبل را به اتاق اصناف، صمت و یا این دادستانی گزارش کنند تا قاطعانه با آنها برخورد شود.

دادستان خرم‌آباد افزود: در وضعیت کنونی که مردم با مشکلات معیشتی و اقتصادی دارند، افزایش ۱۰۰درصدی و بلکه بیشتر رهن و اجاره مسکن کاری غیرقانونی و غیراخلاقی است.

وی افزود: اگر مردم با ما همکاری نکنند و زیر بار این خواسته غیرقانونی بروند در حق خودشان ظلم کرده اند لذا برای شناسایی و برخورد با مشاوران و موجران متخلف به کمک آنها نیاز داریم.

رازانی افزود: واحدهای معاملات املاک که مجوز فعالیت قانونی ندارند، تعطیل می‌شوندو گشت‌های بازرسی فعالیت آن‌ها را با جدیت رصد می‌کنند.

وی اضافه کرد: به دنبال گران شدن غیرمتعارف نرخ اجاره‌بهاء، تعداد گشت‌های بازرسی اداره صمت افزایش یافته است.

ایرنا

برچسب ها:

بنگاه مسکن ،لرستان