نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس مطرح کرد:
ضرورت توجه مسئولان به گرانی مسکن
ضرورت توجه مسئولان به گرانی مسکن

1399/04/09

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان راه و شهرسازی استان در حوزه مسکن با توجه به گرانی‌ها راهکار ارائه دهید.
به گزارش اخبار ساختمان، حسین خسروی در دیدار با مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی بر همکاری مسئولان این اداره کل با مجمع نمایندگان استان و ارائه مصادیق و مستندات لازم برای پیگیری امور مربوطه تاکید کرد.

وی با اشاره به افزایش قیمت مسکن و اجاره بها در سطح استان اظهار داشت: متاسفانه این موضوع در تمام سطح کشور و به دلایل مختلف وجود دارد که به عقیده بنده یکی از دلایل افزایش قیمت‌ها در حوزه مسکن؛ عرضه کم و تقاضای زیاد است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه در دولت یازدهم و دوازهم، عرضه مسکن بسیار کم بوده و بارها این موضوع مطرح شده است تصریح کرد: مسئولین دولت در حالی مخالف مسکن مهر هستند که زمانی رأی اعتماد گرفتند خودشان را جزو طراحان آن می‌دانستند و از طرف دیگر آن را مزخرف می‌دانستند. رئیس جمهور مطرح می‌کرد که چرا قوطی کبریت تحویل مردم می‌دهید؟ در حالی که فارغ از معایبی که این طرح داشت اکنون عده زیادی را صاحبخانه کرده است.

خسروی با بیان اینکه موضوع افزایش قیمت و گرانی زمین، مسکن و اجاره یک موضوع کشوری است و مسئولان استانی نیز از سیاست‌های بالادستی تبعیت می‌کنند افزود: مسئولین اداره کل راه و شهرسازی به عنوان مسئول حوزه مسکن، حتماً در زمینه رفع این مشکل باید راهکار بدهند.

وی اظهار داشت: در حالی که مسکن به عنوان یک نیاز اولیه مطرح است اما تامین آن تقریبا برای همه اقشار مشکل شده است به طوری که جوانان حتی هوس تشکیل خانواده هم نمی‌کنند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: شرایطی برای طرح مسکن ملی مطرح است که سبب شده تا هر کسی جرأت ثبت نام نداشته باشد اما در طرح مسکن مهر با کمک برخی نهادها، زمین رایگان تامین شد که هزینه‌ها را به نصف کاهش داد.

خسروی عنوان کرد: اگر برنامه‌ای برای کاهش قیمت مسکن و اجاره دارید و یا قرار است به سطوح بالادستی و کشوری ارائه دهید خوب است که آن را مطرح کنید تا در جواب سوالات مردمی، پاسخ امیدوار کننده‌ای برای آنها داشته باشیم.

وی همچنین خواستار ارائه برنامه‌ها و علت تاخیر چند ساله در واگذاری مسکن 04 بیرجند شد.

تسنیم