مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس در شرق تهران خبر داد:
واگذاری 25 هزار واحد مسکن مهر تا شهریور
واگذاری 25 هزار واحد مسکن مهر تا شهریور

1399/04/08

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس در شرق تهران گفت: تکمیل بخش قابل توجهی از مسکن مهر تا پایان سال ۹۹ در دستور کار قرار دارد و بر همین اساس تا شهریورماه ۲۵ هزار واحد در شهر جدید پردیس به بهره‌برداران تحویل داده می‌شود.
به گزارش اخبار ساختمان، سید مهدی هدایت گفت: از این مجموع ۱۵ هزار واحد تا پایان تیرماه و ۱۰ هزار واحد دیگر در فازهای یک، ۸، ۹ و ۵ تا پایان شهریورماه تکمیل و به متقاضیان تحویل داده می‌شود.

هدایت بیان کرد: واحدها برای رفاه حال مالکان پس از تکمیل به متقاضیان تحویل و آیین افتتاحیه هم بعدها با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: تا پایان شهریورماه تعداد واحدهای تحویلی در پردیس به ۷۰ هزار واحد می‌رسد و باقی واحدها پس از رفع معارض به مالکان واگذار می‌شود.

هدایت اظهار کرد تکمیل این مساکن علاوه بر تسهیلات یک‌هزار میلیارد تومانی بانک مسکن، به چهار هزار میلیارد تومان دیگر هم نیاز دارد و این اعتبار از محل تهاتر اراضی، منابع نقدی و آورده متقاضیان به پروژه‌ها تزریق می‌شود.

وی ادامه داد: با استفاده از ظرفیت قانون بودجه سال ۹۸ و ۹۹ در سایه حمایت وزیر راه‌ و شهرسازی، قرارداد دریافت تسهیلات بانکی به مبلغ یک‌هزار میلیارد تومان نهایی و حدود ۲۰۰ میلیارد تومان از این تسهیلات به حساب شرکت عمران واریز شده است.

هدایت بیان کرد: پس از دریافت این بخش از تسهیلات، جلسه‌های متعددی با پیمانکاران برای بررسی نحوه تزریق بودجه و اجرای تعهدات لازم از طریق افزایش تعداد نیروی انسانی و گسترش عملیات ساخت‌وساز برگزار شده است.

وی افزود: تزریق منابع مالی به پروژه‌ها و خرید مصالح توسط پیمانکاران ۱۵ تا ۲۰ روز کاری زمان می‌برد و از متقاضیان این مساکن انتظار صبوری داریم تا به تعهدات خود برای تحویل به‌موقع واحدها عمل کنیم.

تا پایان سال ۹۸ حدود ۴۵ هزار واحد از مساکن مهر پردیس به بهره‌برداران تحویل داده شده بود و با تحویل دادن ۲۵ هزار واحد دیگر تا شهریورماه، ۱۱ هزار واحد دیگر باقی می‌ماند که گفته می‌شود این تعداد هم پس از رفع مشکل حقوقی به مالکان تحویل داده خواهد شد.

ایرنا

برچسب ها:

مسکن مهر پردیس