رکوردشکنی نماد تسه در بازار سرمایه
رکوردشکنی نماد تسه در بازار سرمایه

1399/02/03

اولین نماد معاملاتی اوراق تسهیلات مسکن سال جاری با فروش ۶۱ هزار برگه در معاملات امروز فرابورس، از دیروز وارد بازار سرمایه شد.
به گزارش اخبار ساختمان، از روز گذشته (سه شنبه ۲ اردیبهشت) نماد معاملاتی تسه ۹۹۰۱ (اوراق تسهیلات مسکن صادره در فروردین ۹۹) به عنوان اولین نماد معاملاتی زیرمجموعه تسه در سال جاری وارد بازار سرمایه شد.

در معاملات امروز (چهارشنبه ۳ اردیبهشت) این اوراق با فروش ۶۱ هزار برگه توانست رکورد بیشترین فروش روزانه اوراق تسهیلات مسکن در سال جاری را به نام خود ثبت کند.

ارزش کل معاملات این نماد در روز جاری، ۲ میلیارد و ۸۵۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بود این در حالی است که ارزش کل بازار اوراق تسهیلات ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بود که نشان می‌دهد بیش از ۳۰ درصد ارزش کل معاملات امروز اوراق تسهیلات مسکن به نماد تسه ۹۹۰۱ اختصاص داشته است.

تعداد معاملات تسه ۹۹۰۱ نیز ۴ هزار و ۲۴۷ فقره معامله بود که توانست رکورد بیشترین تعداد معاملات نمادهای زیرمجموعه تسه در سال ۹۹ را به خود اختصاص بدهد.

گفتنی است اوراق حق تقدم گواهی استفاده از تسهیلات مسکن با دو نماد تسه (اوراق تسهیلات مسکن وابسته به بانک مسکن که به دارندگان حساب سپرده ممتاز تعلق می‌گیرد) و تملی (اوراق تسهیلات مسکن صادره از سوی بانک ملی) در بازار فرابورس و با هدف اعطای تسهیلات خرید یا ساخت مسکن به متقاضیان اعطا می‌شود.

اولین اوراق تسهیلات بانک ملی در سال ۹۹ نیز با نماد تملی ۹۰۱ از دیروز وارد بازار سرمایه شد و توانست در معاملات امروز، در بالاترین قیمت این اوراق طی دو ماه اخیر با قیمت ۱۸ هزار تومان به فروش برسد.

مهر

برچسب ها:

اوراق تسه ،تسهیلات ،مسکن