رئیس نظام مهندسی ساختمان میبد مطرح کرد:
اهمیت توجه به معماری ایرانی اسلامی
اهمیت توجه به معماری ایرانی اسلامی

1399/02/01

نظام مهندسی ساختمان میبد، با حمایت مسئولین و همکاری میراث فرهنگی، مهندسین را نسبت به اجرای طرح ها با معماری ایرانی اسلامی تشویق می کند.
به گزارش اخبار ساختمان، رئیس نظام مهندسی ساختمان میبد گفت: با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری و سیاست‌های کلان کشور مبنی بر اهمیت توجه بر طرح‌های معماری ایرانی اسلامی، نظام مهندسی ساختمان میبد هم تلاش کرده است با حمایت مسئولین و همکاری میراث فرهنگی، مهندسین را درخصوص اجرای طرح های با معماری ایرانی اسلامی تشویق کند. تشویق مهندسان به اجرای طرح های با معماری ایرانی اسلامی
صباغی افزود: خوشبختانه در سال‌های گذشته رویکرد بسیار خوبی در بین مسئولین و مردم به سمت معماری ایرانی اسلامی به وجود آمده است.

وی گفت: با ادامه این رویکرد به زودی شاهد افزایش پروژه‌هایی با سبک معماری ایرانی اسلامی در سطح شهر خواهیم بود.

رئیس نظام مهندسی ساختمان میبد، انطباق مصالح موجود در معماری سنتی و ایرانی و سازگاری آن با اقلیم و روحیات مردم را باعث گرایش جامعه به سمت این نوع ساختمان‌ها دانست.

صباغی با بیان این شعر حافظ که "سال‌ها دل طلب جام جم از ما می‌کرد آنچه خود داشت زبیگانه تمنا می‌کرد" گفت: ما معماری اصیل و بزرگی داریم که در بسیاری از نقاط دنیا مورد توجه قرار گرفته است و خودمان از آن غافل بودیم و الان که مردم با شناخت به سمت این معماری می‌آیند گسترش مجدد این نوع معماری را در عرصه ساخت و ساز شاهد هستیم.

وی گفت: در سال‌های گذشته رشد قابل توجهی در استقبال مردم از توسعه بوم گردی و مهمانسرا‌ها و رستوران‌های سنتی وجود داشته است که نشان از انطباق این نوع معماری با روحیات و نیاز‌های مردم دارد.

صداوسیما
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman