رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان مطرح کرد:
اتمام مقاوم سازی روستاها تا سال ۱۴۰۱
اتمام مقاوم سازی روستاها تا سال ۱۴۰۱

1399/01/17

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان از مقاوم سازی سالانه ۱۰ هزار مسکن روستایی در ۱۴ سال گذشته در گیلان خبر داد و تصریح کرد: سال ۱۴۰۱ به هدف مقاوم سازی مسکن روستایی در استان می رسیم.
به گزارش اخبار ساختمان، محمد اکبرزاده در جلسه معارفه دبیر ستاد اقامه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، ساخت و مقاوم سازی مسکن را از فعالیت های این سازمان عنوان کرد و گفت: امسال تولید و مقاوم سازی مسکن در روستاهای استان را ادامه می دهیم.

وی به مقاوم سازی ۲۰۰ هزار مسکن در کشور در سال گذشته اشاره کرد و افزود: به دلیل اینکه گیلان رتبه نخست مقاوم سازی در کشور را کسب کرده، امسال مقاوم سازی ۱۵ هزار مسکن روستایی در این استان در دستور کار است.

اکبرزاده از مقاوم سازی سالانه ۱۰ هزار مسکن روستایی در ۱۴ سال گذشته در گیلان خبر داد و تصریح کرد: سال ۱۴۰۱ به هدف مقاوم سازی مسکن روستایی در استان می رسیم.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به اینکه متولی مقاوم سازی مسکن شهری در استان شدیم، بیان کرد: اسفندماه سال گذشته تفاهمنامه مقاوم سازی تعداد ۱۷۶۰ واحد مسکونی شهری را با مسکن راه و شهرسازی گیلان منعقد کردیم.

اکبرزاده به ارتقای شاخص طرح های هادی روستای گیلان به ۴۶ درصد اشاره کرد و یادآور شد: حدود ۲۰۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در استان داریم و تعداد ۹۰۰ روستا در شاخص برخورداری قرار گرفتند.

ضرورت توجه به اولویت ها در اجرای طرح‌های هادی

آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان نیز در این جلسه با اشاره اینکه حساب ۱۰۰ از جمله یادگارهای امام راحل است اظهار کرد: اقامه نمازجمعه، تشکیل سپاه و بسیج از دیگر یادگارهای امام(ره) در راستای خدمت رسانی به مردم محسوب می شود.

وی، فعالیت سازمان هایی مانند بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را نیازمند افرادی دارای ویژگی علمی و با سابقه کار میدانی عنوان کرد و افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکنون فعالیت های بسیار موثری در کشور انجام داده است.

امام جمعه رشت با قدردانی از همه کسانی که کار جهادی می کنند، تصریح کرد: اجرای برنامه در روستاها نیازمند فرهنگ سازی است ضمن اینکه در اجرای طرح های هادی باید به اولویت ها توجه شود.

آیت الله فلاحتی اجرای طرح هادی را به نفع مردم دانست و بیان کرد: بعضی از روستاهای گیلان تاریخی هستند و در اجرای طرح هادی باید به ویژگی آنها توجه شود.

وی با بیان اینکه روستاهای گیلان مورد تهاجم برخی سرمایه داران مرفه بی درد شده است، خاطرنشان کرد: برخی از سرمایه داران با ویلاسازی در روستاها می خواهند برای استان دردسر ایجاد کنند و باید با این افراد برخورد شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان به نامگذاری جهش تولید توسط مقام معظم رهبری برای سال ۱۳۹۹ اشاره کرد و گفت: از سرمایه گذارانی که بخواهند در راستای تولید ورود کنند، استقبال می کنیم.

آیت الله فلاحتی با تاکید بر فرهنگ سازی مقاوم سازی مسکن برای مردم، اظهار کرد: در اجرای طرح های هادی و مقاوم سازی مسکن روستایی باید محکم کاری را جدی بگیرید زیرا محکم کاری موجب دعاگویی مردم نسبت به مسئولان می شود.

در جلسه مذکور، حجت الاسلام امیر پوررمضانی به عنوان دبیر ستاد اقامه نماز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان معارفه شد.

ایسنا
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman