اثرات مثبت طرح اقدام ملی مسکن بر بازار
اثرات مثبت طرح اقدام ملی مسکن بر بازار

1399/01/09

نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران گفت: دولت باید هر چه سریعتر طرح‌های متناسب با اقدام ملی مسکن را در دستور کار خود قرار دهد .
به گزارش اخبار ساختمان، حسام عقبایی نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران با بیان اینکه طرح اقدام ملی مسکن در صورتی که تا سال ۱۴۰۰ به مرحله اجرایی و عملیاتی برسد نقش مؤثری در بازار مسکن خواهد داشت، گفت: اجرایی شدن این طرح از سال ۹۸ تاکنون توانسته اثر روانی خوبی بر بازار بگذارد و این آثار تا سال ۹۹ ادامه خواهد داشت.

او اظهار کرد: باید هرچه سریع‌تر اقدامات لازم و برنامه‌ریزی‌های دقیق و مناسب جهت آغاز ساخت واحد‌های مسکونی طرح اقدام ملی مسکن از امسال آغاز شود.

نائب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران ادامه داد: بازار مسکن در سال ۹۹ ظرفیت هیچ افزایش قیمتی ندارد و با توجه به شرایط سیاسی که در کشور ایجاد شده افزایش قیمت‌ها متناسب با نرخ تورم عمومی خواهد بود.

عقبایی توضیح داد: متاسفانه تسهیلات بانکی متناسب با قیمت مسکن نیست و از سوی دیگر با توجه به کاهش تولیدات مسکن روند افزایش قیمت متناسب با نرخ تورم در این بازار ایجاد می‌شود.

نایب‌رئیس اول اتحادیه املاک مسکن با تاکید بر اینکه این افزایش قیمت در حوزه مسکن زیر نرخ تورم خواهد بود، افزود: دولت باید هر چه سریعتر طرح‌های متناسب با اقدام ملی مسکن را در دستور کار خود قرار دهد تا هر چه سریعتر بتوانیم سوداگران و دلالان را از این بازار خارج کنیم.

او تصریح کرد: طرح اقدام ملی مسکن از لحاظ زمانی می‌تواند اثرات مثبتی بر حوزه مسکن بگذارد، اما باید این موضوع را در نظر بگیریم که این طرح باید علاوه بر تسهیلات مناسب تا سال ۱۴۰۰ به اتمام برسد و تمامی اقشار را به ویژه اقشار متوسط را در بربگیرد.

باشگاه خبرنگاران
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman