رئیس سازمان بهزیستی گفت:
۲۰۰۰ نفر از ایتام صاحب مسکن خواهند شد
۲۰۰۰ نفر از ایتام صاحب مسکن خواهند شد

1398/12/28

رئیس سازمان بهزیستی گفت: با اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال از صندوق توسعه ملی ۲۰۰۰ نفر از ایتام صاحب مسکن خواهند شد.
به گزارش اخبار ساختمان، دکتر قبادی دانا افزود: تفاهم نامه پنج جانبه همکاری فی ما بین سازمان برنامه و بودجه کشور، صندوق توسعه ملی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی کشور و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به منظور تامین ۲ هزار واحد مسکونی برای ایتام فاقد مسکن مناسب تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) امضا شد.

وی با اشاره به اینکه بر اساس این تفاهم نامه، یک هزار واحد مسکونی ویژه ایتام تحت پوشش سازمان بهزیستی و یک هزار واحد مسکونی ویژه ایتام تحت پوشش کمیته امام خمینی (ره) با اولویت مناطق سیل زده ساخته خواهد شد خاطرنشان کرد: برای احداث و یا خرید این واحدهای مسکونی اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریال از محل سود سالیانه صندوق توسعه ملی اختصاص می یابد.

به گفته رئیس سازمان بهزیستی کشور، تامین مالی جهت احداث این واحدهای مسکونی با تخصیص ۲۵۰میلیون ریال کمک بلاعوض به ازای هر واحد مسکونی از سوی صندوق توسعه ملی، ۲۵۰ میلیون ریال کمک سازمان بهزیستی و کمیته امداد و پرداخت تسهیلات از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام می گیرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور؛ قبادی دانا با بیان اینکه در این تفاهم نامه خرید مسکن در مناطق روستایی موضوعیت ندارد، افزود: همچنین بر اساس این تفام نامه برای خرید واحد مسکونی ۲۵۰ میلیون ریال از سوی صندوق توسعه ملی و مابقی از سوی کمیته امداد و سازمان بهزیستی تامین اعتبار خواهد شد.

بر اساس این تفاهم نامه، مستندات قانونی مربوط به مالکیت واحد مسکونی اعم از سند رسمی مالکیت و یا برگه‌های واگذاری محلی به نام ایتام صادر خواهد شد.

ایسنا

برچسب ها:

سازمان بهزیستی ،مسکن 
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman