نقش مسکن‌سازان در بهبود کیفیت هوا
نقش مسکن‌سازان در بهبود کیفیت هوا

1398/08/17

مطالعات حاکی از آن است که سازندگان مسکن، می‌توانند به عنوان سلاح مخفی در بهبود کیفیت هوا عمل کنند.
به گزارش اخبار ساختمان، محققان اظهار کردند: سازندگان مسکن و برنامه‌ریزان شهری می‌توانند قهرمانان مقابله با آلودگی هوا باشند.

کارشناسان معتقدند، پژوهشگران بین‌المللی باید مجموعه‌ای از دستورالعمل‌های واضح و روشن برای سازندگان مسکن وبرنامه‌ریزان شهری فراهم کنند تا در هنگام اجرای زیرساخت‌های سبز، مزایای آن را افزایش و اثرات آلودگی هوا را معکوس‌کنند. این پژوهش‌ها باید شامل کاشت درخت، پرچین و سقف سبز باشند.

نتایج نشان می‌دهد که زیرساخت‌های سبز و سلامت انسان با هم ارتباط دارند و نباید نادیده گرفته شوند.

سازندگان مسکن، برنامه ریزان شهری و سیاستمداران، باید بیشترین اطلاعات ممکن را در این زمینه کسب کنند تا اطمینان حاصل شود، ساختارهای آینده دارای حداکثر مزایای زیست‌محیطی و سلامتی برای ساکنان هستند.

پروفسور پاشانت کومار، محقق دانشگاه سوری در انگلستان و محقق اصلی این تحقیق، اظهار کرد: در بریتانیا باید سالانه 300 هزار خانه احداث شود تا تقاضاهای مسکن برآورده و فشار در بخش مسکن کاهش یابد، البته این موضوع در بسیاری از نقاط دیگر جهان نیز وجود دارد.

برای کاهش آلودگی هوا در بسیاری از مناطق جهان، نیاز به برنامه‌ریزان در حوزه مسکن است تا با همکاری و پیروی از دستورالعمل‌های روشن و آسان، بهترین روش در ایجاد زیرساخت‌های سبز را به کار گیرند.

کارشناسان اظهار کردند: کاشت پرچین در کنار یک جاده، کار چندان ساده‌ای نیست و شاید پیچیده‌تر از بسیاری از کارها در این زمینه باشد، زیرا برنامه‌ریزان مجبورند درباره گونه گیاهان و محل کاشت آن تصمیم بگیرند تا حداکثر مزایا فراهم شود.

نتایج نشان می‌دهد، یافتن روش‌های مختلف در مقابله با آلودگی هوا و بحران آب و هوایی قابل‌دستیابی و بسیار مهم هستند.

این بررسی در نشریه Environmental International منتشرشده است.

ایسنا

برچسب ها:

مسکن ،زیرساخت ،محیط زیست 
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman