مدیرکل بنیاد مسکن لرستان:
مقاوم‌سازی بیش از ۱۸هزار مسکن روستایی
مقاوم‌سازی بیش از ۱۸هزار مسکن روستایی

1398/07/16

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان گفت: عملیات مقاوم‌سازی ۱۸ هزار و ۸۰۰ واحد مسکن روستایی استان در حال انجام است.
به گزارش اخبار ساختمان، مسعود رضایی در آئین بهره‌برداری از ۱۵۶ پروژه عمرانی و ۵۰۳ طرح اشتغال‌زا به مناسبت روز روستا در روستای «دره تخت» ازنا ضمن گرامی‌داشت این روز، اظهار کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده، همزمان با سایر دستگاه‌های اجرایی مرتبط با فعالیت‌های روستایی، بنیاد مسکن نیز عملیات اجرایی ۳۱ پروژه طرح هادی را در روستاهای استان به اتمام رسانده است.

وی خاطرنشان کرد: از این تعداد پروژه، ۲۸ مورد در خصوص آسفالت معابر روستایی و مابقی مرتبط با اجرای طرح هادی با اعتبار ۲۴ میلیارد تومان است.

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان سطح آسفالت ۲۸ پروژه را ۱۸۹ هزار مترمربع عنوان و تصریح کرد: علاوه بر این پروژه‌ها، بنیاد مسکن بر حسب وظیفه ذاتی خود، در حوزه مسکن روستایی نیز فعالیت‌هایی را داشته است.

رضایی بیان کرد: امسال با توجه به حمایت‌های خوب دولت در خصوص مسکن روستایی و همچنین تخصیص سهمیه مضاعف برای بازسازی به لرستان، عملیات مقاوم‌سازی ۱۸ هزار و ۸۰۰ واحد مسکن روستایی استان در حال انجام است، با تحقق این مهم درصد مقاوم‌سازی مسکن روستایی استان به ۸۰ درصد می‌رسد.

وی با بیان اینکه امسال ۱۸۰۰ میلیارد تومان در حوزه مسکن روستایی هزینه خواهد شد، افزود: این میزان هزینه حاکی از توجه دولت به مسکن روستایی است.

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان با اشاره به اجرای طرح‌های توسعه منظومه‌ای در روستاهای استان، ادامه داد: این طرح در چهار بخش استان از جمله «زز و ماهرو» الیگودرز مصوب شده و با شناسایی نقاط ضعف و قوت، توسعه اقتصادی را در این بخش‌ها شاهد خواهیم شد.

رضایی ادامه داد: از ۱۰۰ طرح منظومه‌ای روستایی در سراسر کشور، ۴۰ طرح به تصویب رسیده که از این تعداد، ۴ مورد آن متعلق به لرستان است.

ایسنا