استاندار کرمانشاه تاکید کرد؛
لزوم رونق حوزه مسکن در کرمانشاه
لزوم رونق حوزه مسکن در کرمانشاه

1398/07/15

استاندار کرمانشاه گفت: برای سالجاری باید شاهد یک تحرک در بخش تولید مسکن استان باشیم.
به گزارش اخبار ساختمان، هوشنگ بازوند در نشست شورای مسکن استان کرمانشاه که برگزار شد، بر لزوم رونق حوزه مسکن استان در سالجاری تاکید کرد و افزود: باتوجه به اینکه امسال به عنوان سال رونق تولید نامگذاری شده، تلاش کرده‌ایم تا در همه حوزه‌ها این رونق را داشته باشیم، بنابراین بخش مسکن نیز نباید از این قاعده مستثنی باشد.

وی با بیان اینکه مشکلات زیادی پیش روی رونق تولید مسکن در استان کرمانشاه وجود دارد، اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در این بخش شناسایی شده نبود سرمایه گذار است، برای همین در ماه‌های گذشته با دو سرمایه گذار بین المللی ساخت و ساز که در استان هایی همانند تبریز در حال اجرای پروژه‌های بزرگ هستند رایزنی کردیم تا در کرمانشاه نیز سرمایه گذاری داشته باشند.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: طبق رایزنی‌هایی که با یکی از این سرمایه گذاران انجام دادیم، قرار شد پروژه‌ای هزار واحدی را در استان شروع کند و در این راستا درخواست خود را به استان اعلام کرده که امیدواریم گرفتار بروکراسی‌های اداری نشود.

وی اضافه کرد: همچنین از یک سال پیش قرار شده تا بنیاد مسکن در قالب تفاهم نامه‌ای زمینی را در اختیار ما قرار دهد تا در آن ساخت و ساز واحدهای مسکونی داشته باشیم، اما هنوز به سرانجام نرسیده است.

بازوند در ادامه به اجرای طرح اقدام ملی تولید مسکن در استان و لزوم ساخت 13 هزار واحد مسکونی تا پایان سال 99 اشاره کرد و گفت: هرچند سهمیه‌ای که برای استان در نظر گرفته شده زیاد و اجرایی شدن آن کار دشواری است، اما با این وجود تلاش می‌کنیم با مشارکت مردم و همراهی دستگاه‌های اجرایی آن را محقق کنیم.

وی همچنین بااشاره به بلاتکلیفی پروژه 1376 واحدی مسکن مهر بنیاد تعاون ناجا از سال 92 تاکنون، تاکید کرد: بزودی برای رفع مشکلات این پروژه با فرمانده انتظامی استان نشستی خواهیم داشت.

ایسنا

برچسب ها:

تولید ،ساختمان ،مسکن ،مهر 
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman