علت گرانی مسکن در یاسوج چیست؟
علت گرانی مسکن در یاسوج چیست؟

1398/06/28

جانشین دادستان عمومی و انقلاب یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکی از دلایل گران شدن اجاره بها مسکن در یاسوج تبدیل منازل مسکونی به انبار نگهداری کالاست.
به گزارش اخبار ساختمان، حجت‌الاسلام محمدصدرا ادیبان در نشست کمیسیون قاچاق کالا و ارز افزود: پیش‌بینی می‌شود 2300 تا 2400انبار در استان وجود داشته باشد، مسئولان هم می‌گویند 2050 انبار وجود دارد که تاکنون 1860 انبار ثبت شده که به لحاظ آماری تفاوتی با نشست گذشته مشاهده نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه موضوع انبار در استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به فارس متفاوت است، اظهارکرد: به گرانی مسکن ورود پیدا کردیم که یکی از علل گرانی مسکن همین انبارهاست‌.

جانشین دادستان عمومی و انقلاب یاسوج خاطرنشان کرد: در سطح شهر یاسوج نه تنها یک یا دو یا 100 واحد بلکه بیشتر از این آمار خانه به انبار تبدیل شده که در بازرسی‌ها خود این موضوع را به عینه مشاهده کردم.

ادیبان تصریح کرد: پشت یکی از نانوایی‌ها به جای اینکه آرد انبار شده باشد کاغذ احتکار شده بود که می‌توانست کاغذ ۶ ماه ادارات استان را تامین کند آن وقت از دولت انتقاد می‌شود که کاغذ نیست‌.

وی با اشاره به اینکه تعداد انبارهای استان بیش از آماری است که در جلسات اعلام می‌شود، ادامه داد: در شهر لردگان چهارمحال و بختیاری به من گفتند که کالاهای مورد نیازمان را از یاسوج تامین می‌کنیم بنابراین انبار بزرگی از کالا در این شهر وجود دارد که مسئولان از آن بی‌خبرند.

جانشین دادستان عمومی و انقلاب یاسوج بیان کرد: متاسفانه تبدیل خانه‌ها به انبار نگهداری کالا هم اجاره خانه‌ها را بالا برده و هم باعث شده مردم استان خدمات مطلوبی دریافت نکنند.

ادیبان در پایان از سازمان جهاد کشاورزی تقدیر و عنوان کرد: خوشبختانه در یک ماه اخیر دغدغه مرغ را نداشته ایم و وضعیت تا حدودی بهبود یافته است.

ایسنا

برچسب ها:

قیمت ،مسکن 
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman