اتمام پروژه مسکن مهر اردبیل تا پایان سال
اتمام پروژه مسکن مهر اردبیل تا پایان سال

1398/06/14

معاون مسکن راه و شهرسازی استان اردبیل گفت : پرونده مسکن مهر این استان با صاحبخانه شدن متقاضیان باقیمانده تا پایان سال‌جاری بسته می‌شود.
به گزارش اخبار ساختمان، شهرام باباخانی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به نارضایتی برخی از متقاضیان مسکن مهر افزود: متقاضیان مسکن مهر استان که از طریق تعاونی‌ها واحد خریداری کردند می‌توانند با مراجعه به تعاونی مربوطه نسبت به حل مشکلات موجود واحدهای خود با پیمانکاران اقدام کنند و در مواردی که اداره کل راه و شهرسازی کارفرماست از طریق معاونت بازآفرینی شهری نسبت به رفع نواقص اقدامات لازم صورت می‌گیرد.

وی اظهار داشت:احداث مسکن مهر در استان اردبیل همزمان با سراسر کشور در سال ۸۶ آغاز شد و سهمیه استان ۳۰ هزار واحد بود ولی احداث ۴۱ هزار واحد مسکن مهر در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: از ۴۱ هزار واحد احداثی مسکن مهر در استان ۴۰ هزار و ۱۵۶ واحد افتتاح شده و ۸۴۴ واحد در حال تکمیل است که با واگذاری این واحدها به متقاضیان در تلاش هستیم طبق برنامه زمان‌بندی شده تا آخر سال جاری پرونده مسکن مهر در بسته شود.

وی درباره طرح بازآفرینی شهری نیز افزود: امسال طرح بازآفرینی سه شهر اردبیل ، پارس‌آباد و مشگین‌شهر با ابلاغ اعتبارات لازم عملیاتی می‌شود.

باباخانی افزود: با توجه به ابلاغ موافقت‌نامه بازآفرینی شهری استان اردبیل با ۳۹۳ میلیارد ریال اعتبار در اواخر سال ۹۷ مقرر شد در سه شهر اردبیل، پارس‌آباد و مشگین‌شهر باز آفرینی شهری پروژه‌ها در قالب روبنای ساختمان ها و بهسازی معابر و توانمندسازی اجرایی شود.

وی بیان کرد: فراهم کردن شرایط برای بالا بردن سطح زندگی در محلات فرسوده از سیاست‌های بازآفرینی شهری است و بر این اساس ۴۰ محله این شهرها تا سال ۱۴۰۰ در دستور کار احیا قرار گرفته و طرح جامع استانی در این زمینه نهایی شده است.

معاون بازآفرینی شهری و مسکن راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: مباحث بازآفرینی و پروژه‌های تعریف شده در استان به فراخور نیاز پیش رفته و در حال حاضر پروژه‌های بازآفرینی شهری سال ۹۷ به مرحله عملیاتی رسیده است.

ایرنا

برچسب ها:

مسکن ،مهر ،بازآفرینی 
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman