آمار بدهی و طلب شهرداری از دولت
آمار بدهی و طلب شهرداری از دولت

1400/06/25

یک عضو شورای شهر تهران آمار بدهی و طلب شهرداری تهران از ارگان‌های مختلف و دولت را اعلام کرد. بر اساس این اظهارنظر، شهرداری از دولت و ارگان‌های مختلف ۶۰ هزار میلیارد تومان بدهی و ۳۰ هزار میلیارد تومان طلب دارد. این اعداد براساس گزارش شهردار سابق تهران از وضعیت طلب و بدهی شهرداری پایتخت در پایان دوره قبلی مدیریت شهری استخراج شده است.
به گزارش اخبار ساختمان، این در حالی است که بنا بر اعلام یک عضو شورای شهر تهران بدهی‌های شهرداری به بانک کاملا مشخص است و به‌طور دقیق ثبت شده اما به نظر می‌رسد بدهی‌ها به پیمانکاران آنقدر که می‌گویند نباشد و احتمالا در بررسی‌های دقیق این رقم کاهش یابد؛ چرا که باید اسناد دریافتی و بدهی تطبیق داده شود و معمولا پرداخت‌های علی‌الحساب ثبت نشده و به عنوان بدهی محسوب می‌شود، در حالی که اگر بخواهیم دقیق بدهی‌ها را مشخص کنیم قطعا از ۶۰ هزار میلیارد تومان کمتر است.

حناچی، شهردار سابق تهران در آخرین گزارش گفته است شهرداری تهران از دولت و ارگان‌های مختلف حدود ۶۵ هزار میلیارد تومان طلب دارد که ۳۰ هزار میلیارد تومان آن قطعی است. هم‌اکنون در کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر پیشنهاد شده است که یک ستاد برای تعیین تکلیف وضعیت بدهی و طلب‌های شهرداری تشکیل شود.

این عضو شورای شهر تهران تاکید کرده است حالا که رابطه شهردار تهران با دولت خوب است، زمان آن رسیده که تکلیف بدهی‌ها و طلب‌ها مشخص شود.

دنیای اقتصاد

برچسب ها:

شهرداری تهران 
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman