مدیر کل راه و شهرسازی استان قم عنوان کرد:
عدم استفبال مردم قم از شهرک چاپ و نشر
عدم استفبال مردم قم از شهرک چاپ و نشر

1399/12/04

مدیر کل راه و شهرسازی استان قم گفت: علی‌رغم تمهیدات لازم، از شهرک چاپ و نشر در قم استقبال نشد.
به گزارش اخبار ساختمان، حسن صبوری در نشست استاندار و مدیران استان با معاون وزیر راه و شهرسازی رئیس سازمان ملی زمین و مسکن اظهار داشت: موضوعات احصا شده و قابل‌بررسی در قم پیرامون این حوزه 17 مورد است که هشت موضوع مهم طرح موضوع و تصمیم‌گیری می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم افزود: 200 هکتاری شهرک چاپ و نشر در 5 کیلومتری یکی از موضوعات مهم است که این پروژه در دو قرارداد به شرکت‌های صنعتی واگذار شد. علی‌رغم تمهیدات لازم، از شهرک چاپ و نشر در قم استقبال نشد و ازاین‌رو تصمیم گرفته شد که سایر صنایع و بنکداری در اینجا شکل بگیرد که استقبال خوبی از آن شد.

صبوری بیان کرد: دراین‌باره استعلام اخذ و مکاتبه‌ای شد و با نظر مثبت در واگذاری، این موضوع در شورای برنامه‌ریزی مصوب شد و کارخانجات خوبی در حال احداث است، اما در بحث انتقال سند قرار شد بعد از پایان کار بتوانیم سند ارائه دهیم. متقاضیان می‌توانند از مزایای این شهرک صنعتی استفاده کنند، البته برخی از مسائل هنوز حل‌نشده اما در طرح اولیه، خدمات دیده‌شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در ادامه پیرامون فعالیت‌های راه و شهرسازی اظهار داشت: بر اساس گزارش برنامه اجرایی و بودجه، عملکرد ما مثبت بوده است و 131 درصد به میزان 40 میلیارد تومان درفروش اراضی است.

وی در مورد مسکن مهر گفت: در خرداد سال جاری با حضور راه و شهرسازی، اختتامیه مسکن مهر اعلام شد، این پروژه در قالب 43 هزار واحد مسکن مهر به اتمام رسید.

صبوری افزود: طرح اقدام ملی مسکن ازجمله طرح‌های مهم در دست اجراست که دراین‌باره 4500 واحد مسکن در قالب 55 هکتار در پردیسان مکان‌یابی شد. کل برنامه مسکن در قم شامل 13 هزار و 258 واحد در شهرهای مختلف و 2183 در بازآفرینی و بقیه در سازمان ملی تعریف شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم عنوان کرد: درزمینهٔ تخصیص زمین، رتبه اول راداریم و پروژه 180 واحدی دیوارکشی و در مرحله تأسیسات است، دراین‌باره با قرعه‌کشی زمین به متقاضیان اختصاص یافت.

وی بیان کرد: 27 هکتاری نیز روبروی دانشگاه آزاد جانمایی شده است، در این خصوص اراضی ویژه اجرای پروژه‌های تجاری بسیار کم است و درخواستی دراین‌باره داشته‌ایم و الحاق انجام شد.

تسنیم

برچسب ها:

مسکن مهر ،قم 
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman