مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی مطرح کرد:
جزئیات طرح مسکن ملی در آذربایجان‌غربی
جزئیات طرح مسکن ملی در آذربایجان‌غربی

1399/11/01

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: ثبت نام مرحله سوم طرح اقدام ملی مسکن به تعداد چهار هزار و ٨۶٢ واحد مسکونی در شهرهای مختلف این استان ثبت نام ۱۵ هزار و ۵۶۴ نفر انجام شد.
به گزارش اخبار ساختمان، سیدمحسن حمزه‌لو افزود: از این تعداد چهار هزار و ۲۷۵ نفر در شهرستان مهاباد، هشت هزار و ۲۷۲ نفر در بوکان و ۲ هزار و ۵۶۲ نفر نیز در شهرستان چایپاره ثبت نام کردند.

وی ادامه داد: ‌همچنین هزار و ٢٧۵ واحد مسکونی به عنوان ظرفیت جدید در اراضی شهرهای بوکان، مهاباد و چایپاره برای اجرای این طرح شناسایی شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: ظرفیت باقی‌مانده برای ثبت‌نام جدید در شهرهای ارومیه، خوی، پلدشت، شوط، سیه‌چشمه، نقده، محمدیار و شاهین‌دژ نیز در مجموع سه هزار و ۵٨٧ واحد است.

حمزه‌لو اضافه کرد: برای تعیین تکلیف نهایی وضعیت ثبت نام متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن تا پنجم دی ماه به همه متقاضیان جهت تکمیل مراحل ثبت نام و احراز هویت مهلت داده شده است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر متقاضیانی که نسبت به پرداخت آورده اولیه اقدام نکرده‌ اند، از فرآیند طرح اقدام ملی حذف شده اند.

وی ادامه داد: طرح اقدام ملی مسکن در آذربایجان‌غربی با هدف‌گذاری احداث ٢٠ هزار و ٩٧٠ واحد مسکونی آغاز شده که تعداد متقاضیان ثبت‌نامی ۴١ هزار و ١٧۴ خانوار است.

وی افزود: از این تعداد طی پالایش صورت گرفته، برای ۶ هزار و ٨٣١ متقاضی، افتتاح حساب شده است که از این تعداد چهار هزار و ۵٩٧ متقاضی نیز آورده اولیه را پرداخت کرده‌اند.

استفاده نکردن از تسهیلات مسکن در سال‌های پس از انقلاب اسلامی، متاهل بودن، سکونت بیش از پنج ساله در محل مورد تقاضا از جمله مهمترین ملزومات ثبت‌نام در این طرح به شمار می‌رود.

طرح "اقدام ملی تولید وعرضه مسکن" به منظور احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور آغاز شد که از این تعداد سهم آذربایجان‌غربی نزدیک به ٢١ هزار واحد است.

ایرنا
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman