آینه دکوراتیو چیست؟ + اطلاعات و‌ جزئیات
آینه دکوراتیو چیست؟ + اطلاعات و‌ جزئیات

1399/10/30

قبل از این که بدانیم آینه دکوراتیو چیست، باید به معنای آینه کاری توجه کنیم. آینه کاری به معنای برش و تبدیل آینه بزرگ به قطعات کوچک تر است. این کار برای ایجاد اَشکال مختلف و طرح های متنوع انجام می شود. قدمت این هنر بسیار بالاست و البته ایرانیان نیز، ید طولایی در این زمینه دارند. نمونه این هنر را در اماکن تاریخی و زیارتی بسیاری دیده ایم.

همانطور که در بالا بیان شد استفاده از آینه نزد ایرانیان از دیرباز مورد توجه بوده است و البته تا امروز نیز این قضیه ادامه دارد. به عنوان نمونه، همه ما وقتی به خانه جدیدی نقل مکان می کنیم، در کنار قرآن، آینه ای نیز برای آن خانه می بریم. البته ایرانیان در طول زمان، به یک آینه ساده بسنده نکردند و در آفرینش طرح‌ های جدید نیز برآمدند.

تاثیر آینه دکوراتیو بر زیبا سازی فضای خانه

بی شک، یکی از عنصر های زیبایی بخش به خانه های امروزی، استفاده از آینه دکوراتیو است. آینه دکوراتیو می تواند خانه را زیبا و تمیز به تصویر بکشد. طراحان مدرن امروز، استفاده از این نوع آینه ها را بسیار در دستور کار خود قرار داده اند. البته که استقبال مخاطبان نیز باعث شده، که آینه دکوراتیو بیشتر مورد توجه طراحان قرار بگیرد. زیرا که قطعا تاثیر به سزایی در زیبایی و ایجاد حس آرامش در منزل و محیط کار دارد.

انواع محیط برای استفاده از آینه دکوراتیو

از آینه دکوراتیو میتوان در هر محیطی استفاده کرد. البته بسته به کارایی آن محیط، نوع آینه دکوراتیو تغییر می کند. در منزل، باشگاه ورزشی، اماکن تفریحی، تالارهای جشن، محیط کار و دیگر موارد. شما می توانید با توجه به نیاز خود، از انواع مختلف آینه دکوراتیو استفاده نمایید.

اثرات مثبت آینه دکوراتیو بر محیط

بسته به نوع محیط، اثرات آینه دکوراتیو می تواند، تغییر کند. مثلا اگر محیط خانه را مد نظر قرار دهیم، موارد زیر بسیار برجسته هستند.
* پُر شدن محیط های خالی منزل با نصب آینه دکوراتیو
* افزایش زیبایی منزل
* افزایش نور در محیط های مختلف خانه
* با انتخاب هارمونی رنگی مناسب برای آینه دکوراتیو، این نوع دکوراسیون، میتواند ایجاد حس آرامش بالایی داشته باشد.
* ایجاد حس سرزندگی و نشاط در محیط خانه

شما به راحتی می توانید با خرید آینه دکوراتیو از همه مزیت های ذکر شده، بهره بگیرید و با یک انتخاب هوشمندانه، حس جدید و با نشاطی را به خانه و یا محل کار خود اضافه کنید. این اطمینان را به شما می دهیم که بلافاصله، تاثیر شگرف این کار را مشاهده خواهید کرد.

آینه دکوراتیو، عامل زیبایی خانه

زیبایی هر خانه ای به عواملی بسیار مرتبط است، از جمله انتخاب وسایل و چینش انها. از جمله مهم ترینِ این وسایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:
* مبلمان
* پرده
* لوستر ها
* دیزاین دیوار شامل کاغذ دیواری، رنگ، آینه دکوراتیو و ...
* نور و وسایل مربوط به آن

مجموعه آینه کاری آریا، محصولات متنوعی را در زمینه آینه دکوراتیو تولید کرده است که شما می توانید به راحتی، با استفاده از محصولات بی نظیرش، نسبت به تغییرات مناسب منزل خود اقدام کنید. همچنین، مشاوران آینه کاری آریا آماده ارائه هرگونه اطلاعات به شما در زمینه آینه دکوراتیو هستند.

راهنمای خرید آینه دکوراتیو و مدرن

برای ما بسیار مهم است که بهترین و بالاترین کیفیت را در ارائه محصولات آینه دکوراتیو داشته باشیم. محصولاتی که بتوانند سال های سال برای شما کارایی داشته باشند. و هزینه های شما را در تغییر دکوراسیون منزل تان کاهش دهند. توصیه می کنیم قبل از خرید محصولات آینه دکوراتیو، حتما راهنمای خرید زیر را مطالعه کنید. همچنین می توانید در هر زمان که نیاز داشتید با مشاوران ما تماس بگیرید.

قبل از خرید آینه دکوراتیو باید موارد زیر را مد نظر داشته باشید:

* دقت در کیفیت شیشه:
کیفیت شیشه آینه دکوراتیو بسیار مهم است. باید بهترین کیفیت در ساخت آینه دکوراتیو استفاده شود. زیرا هرگونه استفاده از مواد با کیفیت پایین می‌تواند تصویر منعکس شده در آینه را با نمایش ضعیفی همراه کند.

* دقت در ضخامت آینه دکوراتیو:
قبل از خرید آینه، شما باید با توجه به نیاز خود و محلی که آینه را در آن نصب می کنید، نسبت به انتخاب ضخامت مناسب آینه دکوراتیو اقدام نمایید. (چون این مورد بسیار تخصصی است، توصیه می کنیم از نظرات کارشناسان و متخصصان آینه کاری آریا استفاده کنید.)

* آگاهی از جنس کار شده در پشت آینه:
جنس و مواد کار شده در پشت آینه می تواند کیفیت بازتاب تصویر را بسیار تحت تاثیر قرار دهد. استفاده از مواد مناسب و نسبتاً ضخیم در پشت آینه، کیفیت بالاتری را در به تصویر کشیدن وسایل ارائه می‌دهد.

خوشبختانه، تمامی موارد ذکر شده، مورد توجه و دقت مجموعه ما قرار دارد. و این اطمینان را به شما می دهیم که محصول ارائه شده از سمت ما، بالاترین کیفیت لازم را داشته باشد. گفتنی است تمامی محصولات آینه دکوراتیو آریا دارای ضمانت نامه هستند.

 قبل از خرید آینه دکوراتیو باید به چه مواردی توجه کنیم؟

* انتخاب فضای برای نصب آینه دکوراتیو:
طبیعی است که قبل از هر گونه انتخابی، باید فضای مناسب برای نصب آینه دکوراتیو در نظر گرفته شود. این فضا می‌تواند با توجه به نیازها و نوع دکوراسیون محیط شما انتخاب شود. همچنین باید دقت شود که محل انتخاب شده، کمترین چالش و مزاحمت را برای نصب آینه دکوراتیو ایجاد کند.

* نوع کاربرد آینه دکوراتیو در محیط شما:
طبیعتاً کاربرد آینه دکوراتیو نقش زیادی در انتخاب آن برای محیط مربوطه خواهد داشت. مثلاً اگر این آینه برای اتاق خواب انتخاب می شود، نوع آن با آینه دکوراتیو دیگری که برای پذیرایی منزل انتخاب می شود فرق خواهد داشت. یا به عنوان نمونه اگر آینه دکوراتیوی برای محیط کار انتخاب شود باید با آینه هایی که برای منزل انتخاب می شود، تفاوت داشته باشد.

* بودجه و قیمت مورد نظر برای انتخاب آینه دکوراتیو:
قبل از هر خریدی همیشه باید به بودجه مربوط برای انتخاب دقت کرد. خوشبختانه آینه های دکوراتیو ما از بازه ‌های قیمتی مختلفی برخوردارند و متناسب با بودجه موردنظر شما میتوانند انتخاب شوند.

* اندازه آینه دکوراتیو:
اندازه آینه دکوراتیو با توجه به موارد مختلفی تعیین می ‌شود. مثلاً اینکه در محیط، چقدر فضای خالی وجود دارد؟ یا اینکه قرار است آینه عمودی نصب شود یا افقی؟

* شکل آینه دکوراتیو:
آینه دکوراتیو از انواع و اقسام مختلفی برخوردار است. اَشکالی که با توجه به دکوراسیون شما میتوانند انتخاب شوند. صنعت شیشه آریا با بیش از 50 محصول در زمینه آینه دکوراتیو یکی از متنوع ترین سبدهای محصولی را دارا است.

* رنگ آینه:
امروزه در همه منازل و محیط ها، هارمونی و هماهنگی رنگ بسیار توجه است. آینه های دکوراتیو نیز از این موضوع مستثنی نیستند. بنابراین در انتخاب رنگ آنها بهتر است به هماهنگ بودنش با رنگ محیط توجه شود. این کار یکی از ظریف ترین قسمت های انتخاب آینه دکوراتیو است. چرا که می تواند تاثیر بسیار زیادی در نتیجه کار داشته باشد.

* نصب آینه دکوراتیو:
تمامی آینه های دکوراتیو به صورت چند تکه هستند و دقت در نصب آنها بسیار در نتیجه نهایی موثر است. از آنجا که این کار نیز از ظرافت خاصی برخوردار است و نیاز به وسایل تخصصی دارد، توصیه می‌کنیم نصب آینه دکوراتیو را به متخصصان و نصابان خبره تیم صنعت شیشه آریا بسپارید. گفتنی است نصب آینه های دکوراتیو توسط تیم ما دارای ضمانت 10 ساله نیز هستند.

رنگ های متنوع در اینه دکوراتیو

یکی از مزیت‌های آینه دکوراتیو رنگ بندی متنوع آن است. در این مدل دکوراسیون، دست ما در انتخاب رنگ و هماهنگ کردن آن با محیط اطراف بسیار باز است. چرا که برای طراحی آینه دکوراتیو از چندین رنگ مختلف استفاده می شود. و در واقع مدل‌های رنگی متفاوت و متنوعی در آینه دکوراتیو وجود دارد. در ادامه چند رنگ متنوع آینه دکوراتیو را بررسی می کنیم.

* آینه های مسی
همانطور که از اسم این رنگ مشخص است، طیف رنگی موجود در آن شبیه به مس است. این نوع رنگ، قابلیت هماهنگی بسیار زیادی با محیط دارد. در حقیقت می توان گفت که یکی از پر کاربرد ترین رنگ های آینه دکوراتیو است.

* آینه های مشکی
شاید در ابتدا با شنیدن واژه آینه‌ های مشکی کمی تعجب کنیم و باور نکنیم که چنین آیین هایی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما واقعیت آن است که آیینه های مشکی در بازار موجود هستند. و بیشتر در محیط ‌هایی استفاده می شوند که در آن از رنگ های سفید و مشکی همزمان استفاده شده است.

* آینه های طلایی
این نوع آینه همانطور که از اسمش پیداست، به رنگ طلا است. علاقه همیشگی نوع بشر به این فلز گرانبها باعث شده که از رنگ طلایی در انواع وسایل استفاده شود. یکی از استفاده ها از رنگ طلایی در آینه دکوراتیو است. که البته علاوه بر یادآوری شکوه این فلز گرانبها، جلوه بسیار زیبایی نیز به محیط می‌بخشد. آینه دکوراتیو طلایی همچون آینه مسی یکی از پرکاربردترین آینه های دکوراتیو است.

* آینه های برنزی
این آینه نیز رنگی شبیه به برنز دارد. برای بیشتر افراد تشخیص رنگ برنزی از مسی، کاری دشوار است. انتخاب این نوع رنگ برای استفاده در محیط باید با دقت بالایی همراه باشد.
مشاوران آینه کاری آریا، با تجربه چندین ساله در این صنعت، آماده هستند که با توجه به نیاز شما، بهترین و با کیفیت ترین راهنمای ها را به شما انجام دهند.

https://www.ariaaglass.com/

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman