قیمت زمین کلنگی در شهر تهران چقدر افزایش داشته است؟
قیمت زمین کلنگی در شهر تهران چقدر افزایش داشته است؟

1399/09/19

قیمت هر مترمربع زمین کلنگی در شهر تهران در تابستان امسال نسبت به تابستان سال ۹۸ با ۸۶ درصد رشد همراه بوده است.

به گزارش اخبار ساختمان، مشخصات تمام معاملات خرید و فروش و اجاره از سوی بنگاه‌های معاملات ملکی کشور در سامانه اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات کشور ثبت می‌شود و با بررسی آمار‌ها می‌توان افزایش یا کاهش حجم معاملات و دیگر پارامتر‌ها مهم را مورد بررسی قرار داد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد کاهش با افزایش تعداد معاملات مسکن و مستغلات در مناطق مختلف شهر تهران یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در متوسط قیمت در کل شهر است.

طبق گزارشات مرکز آمار متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده در بنگاه‌های معاملات ملکی در فصل تابستان ۹۹ در شهر تهران معادل ۳۴ میلیون و ۷۹۳ هزار و ۹۰۰ تومان با میانگین مساحت ٢١٠ مترمربع بوده است که نسبت به فصل قبل با رشد ۳۶ درصدی روبرو بوده است.

این در حالی است که میانگین قیمت فروش هر مترمربع زمین کلنگی معامله شده در بنگاه‌های معاملات در فصل تابستان ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد ۸۶ درصدی قیمت همراه بوده است.

 بررسی متوسط قیمت فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی در شهر تهران در تابستان ۹۹ با میانگین مساحت ۸۸ متر و عمر بنای ۱۲ ساله معادل با ۲۴ میلیون و ۱۴۶ هزار تومان بوده است که نسبت به فصل قبل رشد ۲۸ درصدی داشته است.

 

بیشتر بخوانید: افزایش فایل های سبز در بازار املاک کلنگی

از طرفی متوسط قیمت فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی در شهر تهران در تابستان ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۷۶ درصدی را به ثبت رسانده است.

 بررسی متوسط مبلغ اجاره‌ی ماهانه به همراه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک متر مربع زیر بنای مسکونی در شهر تهران معادل ۶۴ هزار و ۱۹۱ تومان بوده که نسبت به فصل قبل رشد ۱۵ درصدی نسبت به سال گذشته ۴۷ درصد افزایش داشته است.

 

بیشتر بخوانید: آسیب شناسی بخش مسکن توسط فعالان ساختمانی

گفتنی است این رقم برای واحد مسکونی با متوسط عمر ۱۴ سال و میانگین مساحت ۷۹ متر مربع در نظر گرفته شده است.

 میزان

akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman