یک نماینده مجلس عنوان کرد:
ساماندهی بازار مسکن در اولویت مجلس
ساماندهی بازار مسکن در اولویت مجلس

1399/09/15

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایطی که کشورمان با تحریم و تورم دست به گریبان است و از سوی دیگر، بیماری کرونا باعث به تعطیلی کشاندن برخی از ابعاد اقتصادی کشورمان شده است، نیاز است که مسئولان مجلس و دولت با همکاری بیش از پیش، در صدد حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم باشند.
به گزارش اخبار ساختمان، سیدمحمد پاک‌مهر نماینده بجنورد و نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی از زمان آغاز به کارش، حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم را در اولویت برنامه های خود قرار داده است، گفت: مجلس یازدهم در شرایطی آغاز به کار کرد که با مشکلات عمده ای در حوزه اقتصادی دست و پنجه نرم می کردیم اما بحمدالله تا به امروز شاهد اقدامات نمایندگان مجلس برای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم بوده ایم که می توان به اقداماتی همچون تامین کالای اساسی و ممانعت از افزایش بیش از پیش قیمت آن، طراحی ساماندهی بازار مسکن و خودرو، افزایش مالیات برخانه های خالی به منظور کم رنگ کردن دست دلالان از بازار مسکن و ... اشاره کرد.

وی افزایش قیمت کالاهای اساسی را خط قرمز مجلس دانست و ادامه داد: با توجه به اینکه در شرایط تحریم و تورم به سر می بریم و هر لحظه امکان رخ دادن بحرانی در هر حوزه اقتصادی کشورمان وجود دارد، مجلس در تلاش است تا از وقوع هر بحرانی جلوگیری کند و اگر در طول روزهای گذشته با افزایش قیمت مرغ مواجه بودیم، دیدیم که نمایندگان و اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس با برگزاری جلسه ای با مسئولان دولتی، رفع این مشکل را در اولویت جدی خود قرار دادند و بحمدالله اوضاع بازار مرغ و محصولات پروتئینی آرام تر شد.

حل مشکلات معیشتی جزو اولویت مجلس است

پاک مهر با بیان اینکه مشکلات اقتصادی کشور با همراهی و همکاری بین مسئولان کشورمان محقق خواهد شد، افزود: در شرایطی که کشورمان با تحریم و تورم دست به گریبان است و از سوی دیگر، بیماری کرونا باعث به تعطیلی کشاندن برخی از ابعاد اقتصادی کشورمان شده است، نیاز است که مسئولان مجلس و دولت با همکاری بیش از پیش، در صدد حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم باشند چرا که شرایط سختی است و انشالله با موفقیت آن را پشت سر خواهیم گذاشت.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه در طول سال های گذشته حل اقتصاد کشورمان به برجام گره زده شده بود، ابراز داشت: برجام یک تعهد بین المللی بود که امریکا به هیچ یک از تعهدات خودش پابرجا نبود و فقط ایران به آن پایبند بوده است و امید داشتن به برجام باعث شد که کشورمان خسارت های زیادی را متحمل شود که بحران اقتصادی فعلی در کشورمان حاصل همان نگاه و اندیشه و امید داشتن به برجام است و نیاز است مسئولان در پی حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم باشند و نگذارند اقشار ضعیف جامعه متضرر شوند.

بیکاری،تورم و کرونا را باید مهار کنیم

وی، تلاش های مجلس را در راستای جلب رضایت عموم مردم ارزیابی کرد، تاکید کرد: طرح های زیادی در زمینه بهبود شرایط اقتصادی در مجلس تصویب و در مرحله نهایی است و باید دولت با اجرای صحیح آن باعث بهبود اوضاع نابسامان بیکاری، تورم و همچنین بیماری کرونا شود تا بتوان به بهترین شکل این موضوعات را مدیریت کرد و با گشایش اقتصادی، حلال مشکلات مردم بود.

پاک مهر در پایان گفت: نوسانات بازار ارز توانست اثرات روانی زیادی در بازار مسکن و خودرو بگذارد و مجلس در این خصوص به طور جدی وارد شده تا بتواند با تصویب طرح هایی، باعث بهبود شرایط حاکم در موضوعات مسکن و خودرو شود و یقینا کم رنگ کردن حضور دلالان و سوداگران از این بازارها، باعث کاهش قیمت ها خواهد شد.

در شرایطی که کشورمان با تحریم و تورم دست به گریبان است و از سوی دیگر، بیماری کرونا باعث به تعطیلی کشاندن برخی از ابعاد اقتصادی کشورمان شده است، نیاز است که مسئولان مجلس و دولت با همکاری بیش از پیش، در صدد حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم باشند.

دانشجو
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman